خط و زاویه ی جریان مذاکره و سازش از دشمنی آمریکا با ایران

از محورهای عمده ی مسلط بر سیاست خارجی دولت کنونی و جریانات طرفدار مذاکره و سازش تلاش سخت در جهت تنش زدایی با آمریکا در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی است اینها معتقدند دولت و کشور باید به فکر آینده ی کشور باشند فلذا این زخم کهنه در روابط ایران و آمریکا باید درمان شود

اوباما برای برجام با ۱۰۰ نماینده گفت‌وگو کرد

نشریه هیل با اشاره به تلاش‌های کاخ سفید برای جلب حمایت لازم از توافق هسته‌ای، نوشت این توافق مهم‌ترین دستاورد سیاست خارجی اوباماست.

کوربین:نباید گوش به فرمان کاخ سفید باشیم

یکی از نامزدهای رهبری حزب کارگر انگلیس در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی «میدل ایست آی» تاکید کرد برای اینکه جهان جای امن‌تری باشد لزومی ندارد بخشی از سیاست‌ خارجی آمریکا بود.

ماهنامه «دیپلمات» متولد شد

ماهنامه «دیپلمات» با موضوع تخصصی سیاست خاجی روی دکه آمد. در شماره اول این نشریه با وزیر امور خارجه کشورمان پیرامون توافق هسته‌ای، گفتگوی تفصیلی ترتیب داده شده است.

تحلیل‌گر پرنفوذ آمریکایی: چاره کار خاورمیانه بازگشت امپریالیسم است

راه‌حل موجود برای بحران فعلی خاورمیانه، بازگشت امپریالیسم به این منطقه است؛ این ادعایی است که اندیشمند تاثیرگذار سیاست خارجی غرب، “رابرت کاپلان” مطرح کرده است.

فکر «آقایی آمریکا» نابود کننده است نه خود آمریکا

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مسئولین همیشه در این خطر هستند که به خاطر منافع شخصی هزینه جهانی مبارزه با ظلم را انجام ندهند،‌ گفت: امام می‌فرمایند مسئولان ما بدانند انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب جهان اسلام است و اگر لحظه ای مسئولین را مسائل مادی منحرف کند خطر بزرگ و خیانتی سهمگین در پی خواهد داشت.

تفکیک دیپلماسی از تفکر ایدئولوژیک نماد سکولاریسم است

او در این نشست با اشاره به آیات موجود در قرآن کریم درباره مبانی سیاست خارجی جهان اسلامی گفت:‌ در قرآن هم آیات مبتنی بر جهاد سختگیرانه و هم آیاتی با مبانی مدارا و مصالحه درباره سیاست خارجی وجود دارد. این آیات ناسخ یکدیگر نیستند اما هر یک از آن‌ها مخاطب، شرایط و هدف خود را دارد.

«دولت نهم و رژیم صهیونیستی» منتشر شد

این کتاب تحولات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم اشغالگر قدس و راهبردهای سیاست خارجی دولت نهم و نیز سیاست‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی بعد از روی کار آمدن دولت نهم را بررسی می‌کند.

مهم‌ترین توصیه رهبری به دولت یازدهم چیست؟

گر چه توصیه‌های رهبر انقلاب در یک‌و‌نیم سال گذشته به مسئولین نظام در موضوعات گوناگون و متنوعی مطرح شده‌اند و فهرستی طولانی را تشکیل می‌دهند، اما بی‌شک حدس زدن پربسامدترین آنها کار آسانی است: «توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و استعدادهای ملت ایران».

معتقدم پای یک قرارداد محرمانه در میان است

حال فرض کنیم یکی از منتقدان و بی‌سوادان باشند که دکترا دارند و بر فرض بزدل سیاسی و تازه به دوران رسیده باشد اما در ‌‌نهایت این آدم جهنمی مزدور حرف‌هایی دارد که تحریم‌ها افزوده شده و می‌گوید که این حرف که ساختمان تحریم ها ترک برداشته خلاف واقع است. خب این حرف ها جواب باید داده شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.