عربستان به دنبال مانع‌تراشی در مسیر مذاکرات

روزنامه‌نگار برجسته برزیلی کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی را تلاش ریاض برای فشار آوردن به تهران و روسیه با استفاده از اهرم نفت دانسته و می‌گوید عربستان تلاش می‌کند در مسیر مذاکرات مانع‌تراشی کند.

روند ساخت داخل در شرایط تحریم چگونه بوده است؟

سابقه نداشت که مدیرعامل پتروشیمی سازنده‌های داخلی را جمع کند و برای همکاری و بستن قرارداد اعلام آمادگی کند. اما این اتفاق در دوره تحریم افتاد. در دوره­‌های قبل مدیران می‌گفتند ساخت داخل و تقویت آن به ما ارتباطی ندارد و ما مسئول بهره‌برداری هستیم.

جریان‌شناسی دولت‌های پس از جنگ در تولید ملی

در یک دوره بعد از جنگ واقعاً توانایی انجام پروژه‌های بزرگ در کشور وجود نداشت و استفاده از شرکت‌های خارجی و بین‌المللی لازم بود. اما ایراد کار این بود که ما آن‌ها را مجبور به انتقال دانش فنی به شرکت‌های داخلی نکردیم. کاری که در نیرو بدرستی انجام شد.

کلیدهای طلایی روحانی در دستان دو نفر

حسن روحانی که با نماد کلید موفق شد رئیس جمهور ایران شود، حالا کلیدهای طلایی خود را در اختیار دو نفر از هم‌قطاران قرار داده است تا پس از 100 روز نخست فعالیت دولت تدبیر و امید، درباره اقتصاد و دیپلماسی به مردم گزارش دهد.

پایان جنگ زرگری جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها

استاد اقتصاد دانشگاه وایدنر در پنسیلوانیای آمریکا در تحلیلی می گوید: جنگ زرگری جمهوریخواهان و دموکراتها به طور موقت، حداقل تا 15 ژانویه، پایان یافته و این در حالی است که این جنگ، بیش از 24 هزار میلیون دلار ضرر مستقیم برای آمریکا به دنبال داشته است.

اسرائیل‌ستیزی به سبک دولت روحانی

یک همایش ضدصهیونیستی به نام «افق نو» در ایران به دلیل رویکرد جدید دولت در حوزه سیاست خارجی، لغو می‌شود چرا که از نظر دولت در شرایط کنونی، هر گونه تهاجم به اسرائیل، یک پالس منفی به غرب است و می‌تواند موجب تنش در روابط با آن شود.

به دکتر روحانی هدیه بدهیم

مردم به خصوص جوانان و دانشجویان و طلاب انقلابی باید خود را برای دور تازه ای از انتقادهای دستگیرانه و یاری دهنده آماده کنند تا دولت جدید در کوره راه سخت تحرکات خود، چه در عرصه داخلی و چه خارجی، چه سیاسی و چه اقتصادی و علمی و فرهنگی، اشکالات و عیوبش را بشناسد و البته راه های برون رفت از آنها را هم بداند.

بدون استحکام ساخت درونی، دیپلماسی خارجی جواب نمی‌دهد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: می‌توانیم با استفاده از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود داخلی و بهره‌گیری از نیروی انسانی توانمند و متخصص به استحکام قدرت درونی کمک کرده و از این طریق دیپلماسی خارجی قوی نیز داشته باشیم.

آقای ظریف، داخلی‌ها در نرسیدن به اهداف چه دخالتی دارند؟

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به ظریف گفت: آقای ظریف رئیس دیپلماسی کشور، داخلی‌ها در نرسیدن به اهداف سیاست خارجی و هسته‌ای چه دخالتی دارند.

کدام قابل لغو است: مصوبات یا تحولات؟

شاید دولت بتواند دستی در سیاست های اقتصادی ببرد ولی آرمان و اهداف فرهنگی چیزی نیست که از دولتی به دولت دیگر تغییر کند. فرهنگ نباید فدای جناح بندی سیاسی شود.جنگ همان جنگ نرم است و هنوز تهاجم فرهنگی هست،شبیخون فرهنگی هست،جهاد را باید ادامه داد و از توطئه ها نباید غافل شد.