بی برنامگی، چالش این روزهای وزارت صنعت

درحالیکه بخش تولید این روزها با مشکلات تأمین مالی زیادی روبروست و تقاضای سهم بیشتری از درآمدهای هدفمندی یارانه ها دارد، برنامه ای برای اختصاص منابع به صنایع مختلف توسط وزارت صنعت، معدن، تجارت ارائه نشده است.

آیا نعمت‌زاده به سیاست صنعتی خاتمی بازمی‌گردد؟

وجود برخی از عناصر اصلی تدوین کننده استراتژی صنعتی کشور در اوایل دهه 80 در تیم برنامه­‌ریزی صنعتی و اقتصادی دولت جدید، بیم بازگشت به عقب و سلطه مجدد تفکرات اشتباه تیم مذکور را بیش از پیش در بین کارشناسان و برنامه­‌ریزان تولید و صنعت کشور ایجاد کرده است.

مقایسه نظرات نامزدها پیرامون تولید ملی و صنعت

در این گزارش سعی خواهیم کرد امکان مقایسه نظرات نامزدها پیرامون تولید ملی و صنعت را در قالب یک جدول فراهم کنیم. با توجه به اینکه در این جدول تنها جملات کلیدی و چکیده اظهار نظرات نامزدها در موضوعات مختلف تولید و صنعت آمده است و از بیان مسائل حاشیه ای خودداری شده، می توان با یک مرور سریع بخوبی دیدگاهها را ارزیابی و باهم مقایسه نمود.

سیاست صنعتی از نگاه کاندیداهای۹۲

پس از روی کارآمدن دولت نهم و دهم این دولت با هدف اصلاح رویکردهای گذشته در این حوزه تدوین سند برنامه‌ای جدید را برای صنعت کشور در دستور کار قرار داد. اما علی رغم این تلاش‌ها به دلایل وجود برخی مشکلات کلیدی که در شرح مسئله به آن پرداخته‌ایم؛ عملاً به نتیجه مطلوبی دست نیازیده‌ایم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.