۳۳ سال سکوت مصداق تفاوت انتقاد و نق زدن

به این دقت کنید که «۳۳ سال سکوت»، در روزگاری که در سینمای ایران از سطحی‌ترین مشکلات اجتماعی و اقتصادی بر علیه سیستم استفاده می‌شود، بدون سانسور حتی ماجرای قصد جانبازِ فیلم برای قتل یکی از مدیران ارشد دولتی را به دلیل ظلمی که وی رفته است را روایت می‌کند و با این حال به فیلمی «ضدسیستم» تبدیل نمی‌شود.

روشنفکربازی عکاسان با توهین به شهدا

گزارشی سیاه از مردمی خسته و داغان که چند جنازه پیچیده در پرچم را بر روی دوش گرفته بودند.

دختر طالقانی: دولت روحانی سیاه‌نمایی می‌کند

دختر آیت‌الله طالقانی با انتقاد از نحوه توزیع سبد کالا و بی‌سواد خواندن منتقدان توسط دولت روحانی گفت: مجلس ششمی‌ها برای انقلاب مصیبت نکشیده بودند و دلشان برای کشور نمی‌سوخت.

کسی که‌‌ فقط‌‌ درد‍ را بگوید فرقی با زیراکس ندارد

تنها ده درصد فیلم های امسال قابلیت جذب مخاطب دارند و اگر بیننده با نگاه مهربانانه وارد سالن سینما نشود صندلی ها خالی می مانند و این را اول باید فیلمساز شروع کند، مسول حمایت کند و بینده به سالن بیاید که حداقل پروسه ای دو ساله است و اصلا نباید انتظار داشته باشیم که سال آینده با رشد مخاطب مواجه باشیم.

تأسف حاتمی‌کیا برای سیاه‌نمایی در سینما

این بلایی است که جشنواره‌های خارجی بر سر ما آورده است. این اتفاق سلیقه‌هایی است که از آن طرف می‌آید و نتیجه‌اش همین می‌شود که به بحران تماشاچی برخورد کرده‌ایم. انگار برای مردم خودمان فیلم نمی‌سازیم به همین دلیل باید پاسخگو باشیم که چرا متاسفانه سینما به این وضعیت کشیده شده است.

خشونت و روسپیگری سوژه‌های امسال جشنواره

در رویکرد فراتحلیلی فیلم هایی که تاکنون دیدیم به شدت دارای خشونت کلامی بودند. برخی واژه ها در درگیری ها و دعواهای فیلم بیان می شود که واژه های بسیار رکیکی هستند و در فضای عمومی نمی توان استفاده کرد اما گویی به سینماگران ما برای استفاده از اینها بخشنامه شده است.

قصه‌ها، دزدی دغدغه‌ها

خانم بنی‌اعتماد پس از اکران فیلمش با ادبیات فیلمفارسی رجز می‌خواند که: «از مادر‌زاده نشده است کسی که جلوی فیلم ساختن من را بگیرد» و این حرف ناقض ادعاهای منتشر درباره سانسور است و آن ژست مظلومیت و محدودیت را هم می‌شکند. اینطور معنی می‌دهد که بعضی سینماگران به هر قیمت کارشان را در این «هرت آباد» پیش می‌برند و البته فریاد فقدان آزادی را هم فراموش نمی‌کنند.

نوبخت: قصدمان از تبیین شرایط کشور، سیاه‌نمایی و تخطئه نیست

نوبخت با بیان اینکه وضعیت موجود را شاخص ها بیان می کند، تصریح کرد: شرایط کشور را با عدد رشد اقتصادی و رشد تولید می توان سنجید و در حال حاضر کارگروه هایی زیر نظر معاونت برنامه ریزی در حال بررسی وضع موجود به منظور ارائه گزارش دقیق و مستند و ارائه آن به رئیس‌جمهور هستند.

قرار نیست همه استعدادها شوی تلویزیونی باشد

نباید خود را با آمریکا و هالیوود و لاس وگاس مقایسه کنیم و تصور کنیم که باید در کشورما هم روش استعدادیابی شبیه آن باشد تا عقده نداشته باشیم. روش حضور اجتماعی در جامعه ایران قرار نیست مثل جامعه آمریکا باشد…

تحلیل BBC از تصمیمات رهبر انقلاب

وبسایت شبکه دولتی انگلیس معتقد است تلاش اپوزیسیون جمهوری اسلامی برای ترساندن حاکمیت از بحران و تحریم، بیهوده است. بی‌بی سی اذعان کرد: آیت الله خامنه‌ای چالش‌های پیش روی حکومت را بهتر از مخالفان تشخیص داده و در مقابل، پیش بینی اپوزیسیون در طول سال‌ها درست از آب درنیامده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.