پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

سرکوب سیاهان در تل‌آویو

پس از روزها سرکوب تظاهرکنندگان سیاه پوست در بالتیمور آمریکا، این بار پلیس اسرائیل در اقدامی مبادرت به سرکوب سیاه پوستان اتیوپیایی تبار این رژیم کرده است.

رهبر انقلاب از کشتار کدام سیاه‌ها سخن گفت؟

رهبر انقلاب روز گذشته درباره ظلم و خشونتی که در جامعه ایالات متحده وجود دارد و حقوق سیاه‌پوستان به صورت گسترده نقض می‌شود، اینگونه روایت کردند: «…بامزه اینجا است که در آمریکا که به‌اصطلاح رئیس‌جمهور هم یک سیاه‌پوست است، درعین‌حال نسبت به سیاه‌پوستان این حالات و این کار‌ها دارد انجام می‌گیرد… امّا در‌‌ همان حال، سیاه‌ها مورد ظلم قرار می‌گیرند، مورد بی‌اعتنایی قرار می‌گیرند، مورد تحقیر قرار می‌گیرند؛ بعد هم که جانشان [در خطر است‌].

ژان رنو «راه عقاب» را طی می‌کند

ژان رنو بازیگر مطرح سینمای فرانسه ،«راه عقاب» را آماده نمایش عمومی می‌کند.این فیلم حال و هوایی درام دارد.

پلیس‌های قاتل را زندانی کنید!

معترضان به نژادپرستی و خشونت نیروهای پلیس آمریکا، سه‌شنبه شب با بی‌توجهی به درخواست شهردار نیویورک، بار دیگر به خیابان‌های این شهر سرازیر شدند.

هیچ کس در آمریکا احساس امنیت نمی‌کند

اعتراض‌های ریشه دار علیه تبعیض در آمریکا در جدیدترین کتاب شعر یک شاعر با نام «وصیت نامه جدید» منتشر شده است.

چالش حقوق بشر در ایالات متحده

بعضی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با رشد چالش‌های درونی در آمریکا، روز به روز زمینه فروپاشی و تجزیه ایالات متحده فراهم‌تر شود و هیمنۀ آمریکا به عنوان مجسمه مدرنیسم در غرب را برای همیشه از بین ببرد.

حقوق اجتماعی سیاه‌پوستان بی‌گناه آمریکایی با سفیدپوستان گناهکار برابر است

تبعیض در جامعه آمریکا و بالاخص شهر نیویورک که این روزها کانون قیام مردمی در برابر وال‌استریت است، یکی از ریشه‌های طغیان اجتماعی فراگیری است که در تمام شهرهای آمریکا گسترش می‌یابند.

فریب چهره سیاه اوباما را خوردند

يک حس پيروزمندي دروغين را ميان برخي ايجاد کرد و گمان کردند تمام مشکلات سياه‌پوستان با انتخاب اوباما ديگر از بين رفته است. اين در حالي است ‌که به هيچ وجه چنين نيست. برخوردهايي از نوع برخوردي که با اسکار گرانت صورت گرفت نشان مي‌دهد موعظه در مورد حقوق بشر و دموکراسي براي ديگران بسيار راحت‌تر از رعايت حقوق بشر در داخل کشور است

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.