عراقچي: تمامي تحريم‌های اقتصادي و مالي رفع نمي‌شود

بعد از عقب نشيني هاي پي در پي تيم مذاکره کننده هسته اي درباره وعده هايي که پيش از توافق نهايي به مردم و مسئولين داده بودند، عباس عراقچي به يک عقب نشني ديگر نيز اشاره کرد و آن عدم لغو همه تحريم هاي اقتصادي و مالي است.

عراقچی: اقلام با کاربری دوگانه تعدادشان کم نیست برای تک‌تک‌شان باید مجوز گرفت

تیم ۵ نفره‌ای شامل رئیس‌جمهور، رئیس مجلس، وزیر امور خارجه، دبیر شورای عالی امنیت ملی و آقای ولایتی گزارش مذاکرات را دریافت و دستورالعمل‌های لازم را برای تیم مذاکره‌کننده مشخص می‌کردند. معاون وزیر خارجه همچنین اعلام می‌کند که «بخشی از قطعنامه جدید را اجرا نخواهیم کرد، چون زورمان زیاد است! هر تبعاتی هم که می‌خواهد داشته باشد!». اظهارات دوگانه‌ی عراقچی پیرامون قطعنامه شورای امنیت با واکنش نمایندگان مواجه می‌شود و نمایندگان این سوال را مطرح می‌کنند که چگونه در بحث هسته‌ای می‌گویید قطعنامه الزام بین‌المللی دارد، اما در بحث سلاح می‌گویید الزام ندارد؟!

عکس: پسرعراقچی پیشاهنگ پیشتاز شد

مراسم گرامیداشت شهدای هسته ای شامگاه بیست و چهارم مردادماه نود و چهار با حضور عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته ای جمهوری اسلامی ایران و جمعی از خانواده های شهدا در اردوگاه باهنر برگزار شد. در این مراسم نشان پیشاهنگ پیشتاز به پسر عراقچی اهدا شد.

سلب صلاحیت مجلس مقدمه دیکتاتوری است

اساسا نگرانی عراقچی بی مورد است مگر انکه به تشخیص ایشان مردمسالاری و دموکراسی شعاری ناکارامد است و ظرفیت‌های قانون اساسی جوابگوی این مورد خاص نیست که باید ایشان و حامیان این تفکر بویژه رئیس جمهور محترم را به مشروح مذاکرات مجلس خبرگان بررسی قانون اساسی ارجاع داد که و گفت اساسا برای چنین موارد خاصی است که مقنن اساسی تصریح کرده است باید معاهدات و موافقتامه ها به تصویب نمایندگان ملت برسد.

عراقچی: تصویب برجام در مجلس صلاح نیست

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه موضوع برنامه هسته‌ای در طی ۱۲ سال گذشته در حوزه شورای عالی امنیت ملی مطرح بوده است، گفت: دیدگاهی که معتقد است برجام یک معاهده نیست و فقط داوطلبانه است و نیازی به تصویب مجلس ندارد، دیدگاهی قوی به حساب می‌آید.

4 تا 6 ماه زمان برای رفع تحریم‌های اقتصادی لازم است

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: ما در بیانیه مان به صراحت تاکید کردیم اگر در رابطه با حفظ امنیت ملی خود و در بحث موشک و تسلیحات لازم بدانیم هر کاری را انجام می‌دهیم.

عراقچی: قول امشب و فرداشب را نمی دهیم

سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای گفت قول نمی دهد امشب و فردا شب توافق حاصل شود ولی «جای امیدواری هست».

عراقچی: نمی شود هم توافق داشت هم تحریم

سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده کشورمان در جمع خبرنگاران گفت: هیچ ضرب الاجلی برای ما مقدس نیست. ما آمادگی داریم تا هرزمانی که لازم باشد برای ادامه مذاکرات در وین بمانیم حتی اگر مذاکرات روز به روز تمدید شود.

برخی موضوعات جدی هنوز حل نشده است

ما در لوزان هیچ توافقی نداشتیم، فقط به یک سری از راه‌حل‌ها دست پیدا کردیم. در آن جا در برخی از موضوعات به راه‌حل دست پیدا نکردیم و اکنون در حال بحث و گفت‌وگو هستیم. در برخی از موضوعات راه‌حل پیدا شد و اکنون در حال قطعی کردن آن هستیم. در مورد برخی نیز که راه حل پیدا شد، متوجه شدیم که این راه‌حل‌ها پاسخگو نیست و آنها را تغییر دادیم.

ضد و نقیض‌گویی‌های اعضای تیم مذاکره‌کننده

با وجودی که سید عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد تیم ایرانی، در آخرین حضور زنده تلوزیونی خود حفظ اسرار نظامی را خط قرمزی دانسته و اعلام کرده بود اگر لازم باشد در این زمینه توافق نمی‎کنیم، حمید بعیدی نژاد که به عنوان مسئول حقوقی تیم هسته‎ای معرفی می‎شود در یادداشتی مفصل، با ناراحتی اعلام کرده که عدم پذیرش پروتکل الحاقی، به معنای شکست مذاکرات خواهد بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.