گزارش مشروح همایش اعلام کاندیداتوری دکتر واعظ زاده

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید عباس نبوی در این همایش با تاکید بر اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نباید از دایره گفتمان اصیل انقلاب اسلامی خارج شوند، اظهار داشت: دکتر واعظ زاده توانسته است فارغ از همه منازعات سیاسی، نیروی محرکه نخبگان کشور را فعال کرده و در دانشگاه ها تحول ایجاد کند.

مستندی از دردسرهای دین‌داری بی‌دردسر مدرسه علوی و انجمن حجتیه

«پوستین وارونه» به کارگردانی «محمدمهدی خالقی» با ریتمی جذاب و پرکشش ما را با نیروهای قدیمی مدرسه‌ی علوی، هم‌نشینان پیش از انقلاب انجمن حجتیه و انقلابیون و فعالان فرهنگی و دینی همراه می‌کند تا داستان تلخ دین‌داری بی‌دردسر گروهی را ببینیم و بشنویم که دردسرهای زیادی برای انقلاب و نظام انقلابی داشتند ودارند.

عباس نبوی: علی(ع) هم می‌گفت محاصره‌ام کرده‌اند و نمی‌توانم قدمی بردارم

این که توقّع کنیم که ولی‌فقیه چون محور و بنیان جمهوری اسلامی است پس بنابراین قدرت اعمال‌کننده‌ی تصمیمات‌ش فوری و آنی است، آن‌قدر با شرایط و اوضاع در هم پیچیده‌ی ما فاصله دارد که افراد را به انتظارات و توقّعات بی‌جا می‌افکند. ولی‌فقیه هر چه قدر قدرتمند و توان‌مند باشد از امیرالمؤمنین(ع) که توان‌مندتر و نافذتر نیست. خود علی می‌گوید من در میان کسانی محاصره شده‌ام که نمی‌توانستم قدمی بردارم.

ولایت فقیه، مردم و عدالت در گفت‌وگو با سیدعباس نبوی

ولی فقیه می‌آید عدالت را نیز بیان می‌کند. این هم چیزی نیست که اگر ولایت فقیه داشتیم قابل بیان باشد و اگر ولایت فقیه نداشتیم، قابل بیان نباشد؛ نه. آن‌قدر دین این مسائل را واضح گفته‌است که فقط ولایت فقیه برای تبیین و هدایت اجتماعی، برای سوق دادن جامعه در یک مسیر، محور می‌شود.

سیدعباس نبوی: دولت بعدی حتما باید اقتصادی باشد

مسئله دولت آینده به طور کامل مسائل اقتصادی است، امروز مسائل سیاسی، فرهنگی و بین الملل تابع اقتصاد شده است… تمام نامزدهای ریاست جمهوری یک شرط دارند که اگر لحاظ نکنند حضورشان در انتخابات بی‌ثمر است، از اول راه‌شان باید بگویند که هدفمندی را ادامه می‌دهند و یارانه‌ها را افزایش می‌دهند.

سیدعباس نبوی: درخواست تبیین از رهبری بهترین درخواست‌هاست

این اتهام که به خصوص به مجموعه‌های جوان و دانشجو و اصول گرا مطرح می ود، که چرا سوال می‌کنید، این به جایگاه رهبری خدشه وارد می کند، این اتهام غلط و باطلی است. درخواست تفسیر و تبیین از رهبری بهترین درخواست هاست.

نامزدهای انتخاباتی به جای دیدار با مراجع به بنگاه‌های اقتصادی سرکشی کنند

هر نامزد انتخاباتی باید با سنجش این وضعیت برنامه ارزنده‌ای ارائه کرده و راهی برای احیای اقتصاد مولد درون‌زا پیدا کند. نامزدهای انتخاباتی به جای صف‌کشی برای دیدارهای انتخاباتی با علما و مراجع و تلاش برای افزایش مزیت سیاسی خود باید به بنگاه‌های اقتصادی سرکشی کنند چرا که آمار به خوبی همه مسائل را نشان نمی‌دهد.