نظرات کاریکاتوریست‌ها در باره طرح موهن آرمان

اگر به این کاریکاتور یک نگاه تکنیکی داشته باشیم، باید در خصوص بالهایی که برای این غواص‌ها کشیده شده است، گفت که بال به معنی پرواز در فرهنگ ما با بال در فرهنگ غرب متفاوت است و این بالهایی که تصویر شده‌اند نوعی «آنجل» است که به کالبد پر مربوط می‌شود و جنبه معنایی آن را در برنمی‌گیرد.

800 اثر در مسابقه بین‌المللی «هولوکاست»

دبیر دومین مسابقه بین‌المللی کاریکاتور «هولوکاست» از ارسال 839 اثر به این مسابقه خبر داد و گفت: نمایشگاه این آثار از 19 اردیبهشت به مدت ۱۲ روز در مؤسسه شهدای هفتم تیر سرچشمه و موزه هنرهای معاصر فلسطین برپا می‌شود.

ای کاش کمی حمیت نیوزلندی داشتید

بخش نیروی انسانی سازمان فرهنگی شهرداری تهران، در نامه‌ای چند خطی پایان کار و تسویه حساب حزب‌الهی‌ترین هنرمند بین‌المللی سازمان، مدیر موفق خانه کاریکاتور و دبیر مسابقه بین‌المللی کارتون هولوکاست سیدمسعود شجاعی طباطبایی با ۱۷ سال سابقه همکاری با سازمان را اعلان می‌کند.

از اسلام‌هراسی زمینه‌ای برای وحدت ایجاد کنیم

رئیس خانه کاریکاتور ایران معقتد است: می‌خواهند با ایجاد این تصویر و نزاع‌های داخلی بین گروه‌های اسلامی مخاطبانشان را از اصل اسلام دور و منزجر کنند.

خاله سکینه و ننه عصمت سورپرایزهای افتتاحیه جشنواره عمار

پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار به صورت رسمی شامگاه چهارشنبه با برگزاری مراسم افتتاحیه رسما آغاز به‌کار کرد. در این مراسم علاوه بر تقدیر از برگزیدگان برخی بخش‌های جشنواره پنجم، از دو هنرمند جبهه فرهنگی انقلاب سیدمسعود شجاعی طباطبایی و مسعود دهنمکی به صورت ویژه تقدیر شد.

پوستر: پاسداشت ده‌نمکی، شجاعی‌طباطبایی و آهنگران

پوسترهای پاسداشت مسعود ده‌نمکی، مسعود شجاعی طباطبایی و حاج صادق آهنگران که پیش از این در سومین نشست خبری جشنواره فیلم عمار در مسجد جامع خرمشهر رونمایی شده بود را منتشر کرد.

باز هم قرار است ریا بشود…!

از مشاغل فرهنگی هم انواع همکاری با مجلات را تجربه کرده‌ام… بعدتر مسئول شورای نویسندگان مجله کیهان کاریکاتور و بعد سردبیر و مدیرمسئول این مجله شدم. مسئولیت بخش کاریکاتور حوزه هنری و کارهای مشاوره‌ای با نهاد کتابخانه‌های کشور و برخی نهادهای دیگر هم بوده. اما مشغولیت اصلی‌ام مسئولیت کیهان کاریکاتور و خانه کاریکاتور ایران است. البته تا سال 1370 عضو سپاه هم بودم.

داوران بخش پویانمایی جشنوارۀ عمار اعلام شد

در بخش پویانمایی، محمدحسین نیرومند، سیدمسعود شجاعی طباطبایی و مازیار بیژنی داوری را بر عهده دارند. بخش کلیپ نیز توسط سیدسلیم غفوری، سیدمحمدحسینی و محمدحسین بدری، داوری خواهد شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.