پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

معرفی برگزیدگان طلایی‌ترین جایزه ادبی ایران

آیین پایانی طلایی ترین جایزه ادبی ایران همزمان با زادروز جلال آل احمد با حضور وزیر ارشاد در حالی آغاز شد که بر اساس فهرست اعلام شده «نورالدین پسر ایران»، «شرح اسم» جوایز بخش برگزیده مستندنگاری دریافت می کنند.

سی و ششمین عمل جراحی پسر ایران

راوی نورالدین پسر ایران برای انجام سی و ششمین عمل جراحی در بیمارستان قمر بنی‌هاشم تهران بستری شد.

«نورالدین» زیباترین توصیف از اعجاز دفاع مقدس

از نکات برجسته‌ای که باید درباره‌ی این کتب عنوان کرد، تقریظ مقام معظم رهبری بر حاشیه‌ی این کتاب است. این دست‌نوشته، در مراسمی ویژه به راوی کتاب «سید نورالدین عافی»، همسرش و نویسنده‌ی آن خانم «معصومه سپهری» اهدا شد. این تقریظ نشان‌دهنده‌ی دقت نظر مقام معظم رهبری در نکات فنی و ارزشی و همچنین بها دادن به کتاب‌‌های خوب و مناسب است.

انتقادات راوی کتاب «نورالدین پسر ایران»

راوی کتاب نورالدین پسرایران، شهدا و رزمندگان را باوجود ایثارگری‌ها و رشادت‌های بی‌نظیرشان در جنگ مظلوم دانست.

نورالدین پسر ایران به چاپ چهل وششم رسید

کتاب «نورالدین پسر ایران» پس از انتشار، همواره جزو پرفروش‌ترین آثار سوره مهر بوده است.

جنگ را به گونه‌ای ترسیم کرده‌اند که مردم نمی‌پسندند

خدا بر عمر حضرت آقا بیفزاید، آمدند کتاب را خواندند و تمجید کردند و نقص‌هایش را هم فرمودند. قبل از آقا تماس می‌گرفتند که «سید! فلان جا به بسیجی توهین کرده‌ای، بهمان جا به نماز بی‌احترامی کرده‌ای»، می‌گفتند مگر نماز بسیجی قضا می‌شود؟! گفتم چرا نمی‌شود. اصلاً ما آن‌جا رفته بودیم برای چه. اصلاً این‌که ما از خانه‌هایمان آمدیم بیرون و رفتیم جبهه برای این بود که نماز بماند.

ناگفته‌های نورالدین از روزگار بعد از جنگ

راوی کتاب «نورالدین پسر ایران» گفت: برخی دوستان به خاطر نقل بعضی خاطرات مرا مورد نقد قرار می‌دادند و می‌گفتند چرا قضا شدن نماز یا قضیه «حسن پاتک» و سایر مسائل را مطرح کردی و آن را توهین به رزمنده‌ها می‌دانستند اما خوشبختانه آقا کتاب را خواندند و با نظری که دادند همه این مسائل را تمام کردند.

«نورالدین پسر ایران» خاطرات کسی است که در متن جنگ زندگی کرده

كتاب «نورالدین پسر ایران» اگرچه به خاطرات یك نوجوان خطه‌ی آذربایجان پرداخته است، اما در جای جای كتاب ویژگی‌های «فرزند ایران بودن» نورالدین كاملاً پیدا است؛ ویژگی‌هایی چون صفا و صمیمیت، صداقت و صراحت، سادگی و بی‌تكلفی‌، سر نترس داشتن و شهادت‌طلبی كه به‌خوبی هم تصویر شده است. این‌ها خُلقیات و صفات تمام فرزندان ایران بود كه در جبهه‌های نبرد حاضر بودند.

سیری در «صورت»ها و «سیرت»های جنگ!

کتاب «نورالدین پسر ایران» چندی پیش به عنوان ششصدمین کتاب از مجموعه خاطرات رزمندگان اسلام توسط انتشارات سوره مهر منتشر و رونمایی شد.«سید نورالدین عافی» یکی از رزمندگان دلیر آذربایجانی است که خاطرات تلخ و شیرین ایشان در مدت ۷۷ ماه حضور داوطلبانه در جبهه، به همت سرکارخانم معصومه سپهری ثبت و به رشته کلمات تبدیل شده است.

انتشار دست‌نوشته رهبر انقلاب بر حاشیه كتاب «نورالدین پسر ایران»

این نیز یكی از زیباترین نقاشیهای صفحه‌ی پُركار و اعجاز گونه‌ی هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی كه از قریحه‌ی ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازك‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.