ِعکس: سیدحسن مصطفوی در ۱۸سالگی

سیداحمد پسر سیدحسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود عکسی از ۱۸ سالگی پدرش را منتشر کرد.

۴ مجتهدی که وقف دانشگاه آزاد را تایید کردند

حسین شریعتمداری در یادداشت امروز خود در روزنامه کیهان، با طرح مثالی از مرحوم شیخ حسین انصاری، ادعای آقای هاشمی رفسنجانی مبنی بر وقف اموال دانشگاه آزاد و تایید سخنان وی توسط 4 مجتهد عضو هیئت موسس این دانشگاه را به نقد کشیده است.

سیدحسن خمینی مرز خود را با فتنه‌گران شفاف نکرد

این عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: این اتفاق در مورد نوه‌ی امام(رض) حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای حاج سیدحسن خمینی رخ داد. به هر حال ایشان در حوادث بعد از انتخابات این‌طور نبود که موضع شفافی نسبت به فتنه‌گران و فتنه‌هایی که اتفاق افتاد، گرفته باشد. مصباحی مقدم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که خط و مرز خود را با دشمنان انقلاب و ملت شفاف کنید اذعان داشت که چنین شفاف‌سازی در مواضع جناب آقای حاج سیدحسن خمینی صورت نگرفت. وی در عین حال از آنچه حمله مرتب و منظم به سید حسن خمینی نام برد، انتقاد کرد و گفت اعتراض باید آرام باشد.

دشمن‌شاد

فاز جدید عملیات روانی دشمن، بعد از شکست‌های اخیرشان در ایجاد اغتشاش و برهم زدن امنیت جامعه آغاز شده است. “مظلوم‌نمایی و بازسازی بدنه اجتماعی” آخرین تقلاهای ناامیدانه فتنه‌‌ی سبز است. این را می‌شود از انتشار خبرهایی که در رسانه‌هایشان هم کم نیستند به راحتی دریافت. خشم خود را نشان دادن، ابراز ناراحتی‌کردن، امر به معروف کردن منافاتی با مظلوم نشان ندادن اهل فتنه نخواهد داشت. در تاریخ اسلام، یکی از جاهایی که امیرالمومنین(ع) هزینه‌های زیادی داد ماجرای اواخر عمر عثمان و هلاکت او بود. و معاویه یکی از متهمان ماجرا از آن بهترین بهره‌برداری‌ها را کرد.

توهین بی شرمانه کروبی به مردم

عده ای از مواجب بگیران در ۱۴ خرداد و شکستن حرمت بیت امام در کنار مرقد ایشان را دیدیم و سیل محکومیت این فعل ابلهانه از سوی مردم و علمای بزرگ و مراجع تقلید را هم به نظاره کردیم. در مقابل واکنش مردم و علما اما یک روزنامه که حریمی اهریمنی دارد و هیچ چارچوب و حد و مرزی برای گستاخی و فحاشی قائل نیست همچون گذشته در دفاع از رفتار اوباش پیاده نظام، به توهین مضاعف به نوه امام پرداخت گویی بدان دلیل که جرم آن عزیز ایستادن در کنار ملت بود. بسیج مردمی کارش به کجا رسیده است که ساعت سه و نیم نیمه شب بیوت مراجع را غارت می‌کند؟

کدیور از سیدحسن خمینی خواست ریشه مهمترین اندیشه امام را بزند

میرحسین موسوی، مهدی کروبی، سید محمد خاتمی و نیز اکبر هاشمی رفسنجانی از حقوق ملت دفاع کردند و از موضع خط امام کوشیدند انحراف نظام را بر مبنای قانون اساسی آن اصلاح کنند. کدیور در ادامه به تعریف از سیدحسن و مواضع وی هم پرداخته است: خوشبختانه بیت آیت الله خمینی و شخص شما روح جدّتان را شاد کردید و طرف ملت را گرفتید و حاضر نشدید از ظلم حمایت کنید. شما بواسطه این انتخاب خداپسندانه تان محبوب حق طلبان سبزید، و در مقابل، سیاه دلان مستبد از شما خشمگین اند.

پایان دوران آقازاده‌ها

١۴ خرداد ١٣٨٩را در تقویم سیاسی ایران باید رسما روز پایان دوران آقازاده‌ها دانست. «آقازاده» کسی است که موقعیت و وزن اجتماعی، سیاسی یا اقتصادی او بیش از آن که مرهون شایستگی و تلاش و مجاهدت خودش باشد، مدیون نام پدرش (یا جدش) است. وجود آقازاده‌ها در محیط هر جامعه‌ای امری اجتناب ناپذیر است. مشکل زمانی است که در میدان سیاست و اقتصاد و فرهنگ آقازاده‌ها حاشیه‌ی امن یا امتیاز ویژه داشته باشند… وجه دیگر این حادثه ی تاریخی به ماهیت تصویری آن بازمی‌گشت و اینکه به صورت زنده و در برابر دیدگان میلیونها ایرانی در سراسر جهان اتفاق افتاد

هنرنمایی عجیب موسسه، با عکس امام!

با این وضع احتمال اینکه در منشورات آینده آن موسسه عکسهایی از امام خمینی با دستبند یا پیشانی بند سبز رنگ هم دیده شود و یا تصاویری از ایشان منتشر شود که حضورشان در میان معترضین به نتیجه انتخابات را ثابت کند به هیچ وجه بعید نمی نماید. اینطور که پیداست شاید مسئولین آن موسسه و شخص سید حسن مصطفوی، که تا آن حد نگران تحریف امام و پخش برنامه هایی مانند شاخص از صدا و سیمای جمهوری اسلامی هستند، چهره تحریف نشده از امام را چهره ای با عبایی به این رنگ و حتا دستبند سبز و طرفدار قانون شکنی و اغتشاشگری خیابانی می دانند!

ما همه کوچک‌زاده‌ایم، سیلی‌مان بزنید

آیا ره‌آورد چنان میراثی چنین صحنه‌ای است که عمار را به باد کتک بگیرند و ابوذر را به ربذه تبعید که: با بزرگ‌زاده هر که درافتاد ورافتاد؟ آیا مجلس، خانه ملت ِ پابرهنه و عزادار ارزش‌هاست یا خانه‌ی از ما بهتران تازه بر خوان نعمت نشسته؟ عربده‌جویی از آن کسانیست که سهم‌الارث امام را در درجه و نشان ببینند و این پدر امت را از امت دریغ کنند که: چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. شما را چه می‌شود ای بزرگ‌زادگان بر خوانِ ولی‌نعمتانْ نمکدان‌شکن؟ افتخار بسیج، به پس‌وند مستضعفینش است و افتخار انقلاب به ولی‌نعمتانش

اگر در جهت عکس بود، چه می شد؟

محمدعلی انصاری به سرعت در یکی از بیمارستان‌های شهر تهران تحت مداوای «جسمی» و «روحی» پزشکان متخصص قرار می‌گرفت. ابتدا پزشکان متخصص نسبت به حال وی ابراز نگرانی کرده و اثرات و عواقب این درگیری و مضروب شدن «رئیس ستاد برگزاری مراسم سالگرد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (قدس)» را وخیم توصیف می‌کردند. سپس سیل بیانیه‌ها، نامه‌ها و اعتراض‌ها در محکومیت این اقدام وزیر کشور دولت محمود احمدی‌نژاد بر سر و روی رسانه‌های فارسی زبان داخل و خارج کشور سرازیر می‌شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.