نفت مانع توسعه اقتصاد فرهنگ است

مشاور فرهنگی رئیس جمهور و رئیس کتابخانه ملی با اشاره به اینکه کشور را می‌توان بدون نفت و تنها با اتکا به صنعت فرهنگ اداره کرد، اظهارامیدواری کرد با حل بحران هسته‌ای، جهشی در حوزه صنایع فرهنگی رخ دهد.

علت ایجاد توسعه پایدار فرهنگ است نه نفت

پروفسور باقر ساروخانی گفت: پول تولید توسعه پایدار نمی‌کند، نفت نیست که توسعه ایجاد می‌کند، این فرهنگ است که موجب توسعه می‌شود. البته دقت کنید که رشد را از توسعه جدا کنیم.

سه‌گزینه احتمالی برای سرپرستی وزارت‌ورزش

بعد از عدم رأی اعتماد مجلس به سیدرضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، با رسول خادم، محمد دادکان 2 چهره ورزشی و سید احمدرضا دستغیب نماینده شیراز در مجلس برای سرپرستی این وزارتخانه صحبت شده است.

مجلس به فانی و فرجی‌دانا اعتماد کرد

بعد از جلسه صبح و عصر مجلس درباره بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی، در نهایت فانی و فرجی‌دانا از خانه ملت راهی پاستور شدند و صالحی‌امیری موفق به کسب رأی اعتماد نمایندگان مجلس نشد.

افشاگری نادران درباره پرونده‌های صالحی امیری

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دلایلی را درخصوص مخالفت خود با وزارت امیری صالحی درباره دوران فعالیت وی در وزارت اطلاعات و در فتنه ۸۸ بیان کرد.

حمایت روحانی از اقدامات افراطی توفیقی

شما می‌بینید که دولت در صرف وقت در برابر منتقدان یا حتی برخی مخالفان ممسکانه برخورد می‌کند. دولت نمی‌خواهد در این شرایط وظایف اصلی خود را فراموش کند؛ چراکه این دولت آنچنان برای استفاده از فرصت مُصِر بود که برای نخستین‌بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در روز تحلیف لیست ورزای پیشنهادی خود را تقدیم مجلس کرد. بر این اساس، ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که از سیاست دولت در زمینه عدم حاشیه‌پردازی حمایت کند.

صالحی امیری؛ از پرونده انفجار خوزستان تا فساد بیمه ایران

نام صالحی امیری در خلال پرونده بیمه ایران در ارتباط با دو چک به چشم میخورد که مبلغ یکی از این چک ها رقمی معادل 900 میلیون تومان است. همچنین گفته می شود وی به واسطه آقایان «ه – ز» و «س» با دیگر عوامل این پرونده ارتباط داشته است.

فرجی دانا به جای توفیقی به مجلس معرفی شد

دفتر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، نامه حجت‌الاسلام روحانی مبنی بر معرفی وزرای پیشنهادی دولت «تدبیر و امید» برای تصدی وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش»،«علوم، تحقیقات و فناوری» و «ورزش و جوانان» را جهت بررسی صلاحیت آنان از سوی نمایندگان مجلس به دفتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ارسال کرد.

انتصابات امروز روحانی در دولت یازدهم

تکلیف سرپرستی وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت ورزش و امور جوانان مشخص شد.