سروده استاد رضا موید به مناسب تقارن عاشورا و ۱۳ آبان

استاد سیدرضا موید خراسانی شاعر پیشکسوت اهل بیت (علیه السلام) به مناسبت تقارن یوم الله سیزدهم آبان با ایام عزاداری اهل بیت(علیه السلام) شعری برای استفاده دسته های عزاداری سرودند.

سید رضا موید، دعبل انقلاب اسلامی

هیچ مناسبتی در تقویم تشیع نیست که سید رضا مؤید برای آن شعری نداشته باشد و مداحی را نمی‌توان پیدا کرد که اشعری از او را در حافظه نداشته باشد. همچنین علاوه بر تجربیات موفق در قالب‌های کلاسیک ادبی، نوحه‌ها و دم‌های زیادی از وی به یادگار مانده است که بارها شنیده‌ایم و با آن‌ها اشک ریخته‌ایم، یا رباعی‌های ماندگاری که بارها در حرم امام رضا (ع) زیر لب زمزمه کرده‌ایم

استاد «مؤید»، هیچکاک شعر ماست!

اگر هیچکاک را استاد بزرگ سینما دانسته اند و گفته اند: «هیچکاک؛ همیشه استاد»، از آن جایی که شعر مذهبی هم در دستان مؤید مثل موم، نرم است و بنا بر آن حدیث که فرمود: ما قالٌ فینا قائل بیتاً مِن الشِعر حتّی «یُؤیِّد» بِروح القدُس (کسی برای ما اهل بیت، بیت شعری نمی سراید مگر آن که از جانب روح القدس حمایت می گردد) باید به او گفت: «مؤیِّد؛ همیشه مؤیَّد».

از شاعر انقلابی «سیدرضا موید» در مشهد تجلیل شد

چهارمین نشست سنگربان (نکوداشت سنگربانان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مشهد) با موضوع نکوداشت شاعر پیشکسوت و انقلابی «حاج سیدرضا موید خراسانی» و رونمایی از کتاب «چکامه عشق» عصر روز یکشنبه ۱۹ تیر ماه با حضور گسترده مردم در حسینیه حضرت ولی عصر (عج) مشهد برگزار شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.