احتمال اجرای برجام از دوشنبه آینده

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه در همایش «صلح و سلام» که عصر امروز برگزار شد، از احتمال اعلام روز عملیاتی شدن برجام از روز دوشنبه هفته آینده خبر داد.

رمزگشایی از جعه سیاه مذاکرات آلماتی بعد از دو سال

شاید کمتر کسی تصور می کرد ۲ سال بعد از آن روزی که علی اکبر ولایتی در جریان مناظره سوم کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ۹۲، با استناد به اطلاعات نادرست، زبان به انتقاد از عملکرد سعید جلیلی در مذاکرات آلماتی گشود و با سو استفاده از عنوان «مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل» اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران می توانست در آن مذاکرات با عقب نشینی، به امتیازات گسترده ای دست پیدا کند، معمای آلماتی به بهانه بررسی مذاکرات وین در کمیسیون برجام مجلس رمزگشایی شده و از طریق رسانه ملی برای عموم مردم پخش شود.

وقتی عراقچی سخنان روحانی را رد می کند!

پس از ۲ ماه انکار مقامات دولت و وزارت‌خارجه، معاون وزیر خارجه اذعان کرد توافق برجام الزام‌آور است.

عراقچی: نقض قطعنامه نقض برجام نیست

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان درباره تفاوت برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ گفت: برجام، ضمیمه قطعنامه بوده و نقض برجام، نقض قطعنامه است؛ در حالی که نقض قطعنامه، نقض برجام نیست.

عراقچی: سخنم در مجلس ناقص منتشر شد

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه در خصوص برخی برداشت‌ها از سخنان هفته گذشته وی در گفتگوی ویژه خبری توضیحاتی ارائه کرد.

ایران بنای تولید ماشین‌ بالاتر از IR۸ ندارد

معاون وزیر امور خارجه ایران گفت که ایران براساس برنامه‌ریزی که صورت گرفته بنایی برای تولید ماشین‌های بالاتر از IR۸ ندارد.

تمام قد از برجام دفاع می‌کنم

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: در یک دعوای ۱۲ ساله حرف ما به کرسی نشست و با مجموعه غرب و شورای امنیت بر سر غنی سازی به پیروزی رسیدیم و من تمام قد از این توافق دفاع می‌کنم.

عراقچی: اکثریت جامعه از برجام رضایت دارند

معاون حقوقی وزیرخارجه با اشاره به چشم انداز آینده توافق و فرصت‌های نهفته در جوهره برجام گفت: با حفظ هوشیاری، مدیریت صحیح و مراقبت ویژه، می توان منافع سیاسی و اقتصادی بیشتری را برای کشور فراهم ساخت.

تصورات متناقض اعضای تیم مذاکره‌کننده در مورد برجام

صالحی: ۱۵ سال دیگر ۱۹۰ هزار سو را خواهیم داشت! /عراقچی:۱۵ سال دیگر به یک میلیون سو غنی‌سازی می‌رسیم! / متن برجام: ۱۵ سال بعد، ایران حداکثر اجازه ایجاد ۴۷ هزار سو دارد، آن‌هم به صورت بالقوه!

تحریم سوئیفت تسلیحاتی و موشکی باقی می‌ماند

کسانی که به‌دلایل مربوط به مسائلی مثل تسلیحاتی، موشکی و اشاعه‌ای در لیست باقی می‌مانند، سوئیفت فقط علیه آن افراد خواهد بود ولی در مجموعه خود بانک‌ها و مؤسسات ایرانی پس از اجرای توافق مشکلی در خصوص سوئیفت نخواهند داشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.