قبول کنیم موافقان و مخالفان استکبارستیزی در همین جامعه زندگی می‌کنند

به تعبیر قرآن در هر مقابله آن‌ها تا شما را از خودشان نکنند به شما اعتمادی نمی‌کنند. در جامعه آمریکایی یک مهاجر آفریقایی می‌تواند به سرعت تبدیل به یک شهروند طراز آمریکایی و گفتمان آمریکایی شود و حتی بلعکس کسی که اصالتا آمریکایی است ولی جریان حاکم زندگی آمریکایی یا ( American life ) اورا آمریکایی تلقی نکند.

اسلامی شدن دانشگاه‌ها نیازمند نظریه‌پردازی است

متاسفانه در مدیریت‌های ارشد و اصلی کشور فعالیت مصممی در حوزه وحدت حوزه علمیه و دانشگاه مشاهده نکرده‌ایم هر چند در برخی از مواقع از وحدت میان این دو نهاد آموزشی و علمی کشور استقبال می‌کنند. در سال‌های اخیر روحیه‌ام ضد دیوان سالاری شده است و احساس می‌کنم که یک شکست خطرناکی به تفکرات دینی از ناحیه گسترش دیوان سالاری وارد می‌کنیم، از سوی دیگر دیوان سالاری خود یک کرختی را ایجاد می‌کند به طوری که در تمام طول زندگی هیچ اثر قابل ارائه‌ای را عرضه نمی‌کنیم.

باید و نبایدهای تشکل‌دانشجویی در حلقه‌وصل

گفتگو با طاهره همیز در مورد معضل بدحجابی زنان پشت دسته‌های عزاداری و فائزه مصلحی در مورد تربیت کربلایی فرزندان و همچنین آسیب‌شناسی مجالس عزاداری خانگی سرویس «نمط» این شماره را تشکیل می‌دهد.

باید آماده جنگ سرد طولانی با آمریکا و غرب شویم

نسل جدید به خاطر اینکه بخشی از انرژی‌اش در فضای مجازی صرف می‌شود، ضعیف شده است. مثلا اگر دهه ۶۰ بود و بحث انرژی هسته‌ای مطرح بود، مسلم بدانید که ما در کنار نطنز و فردو اردو می‌زدیم. شاید چند سال هم آنجا می‌ماندیم. حتی در مورد اتفاقی که درباره سفارت انگلیس پیش آمد در همان روز با من تماس گرفتند و من به آنها تاکید کردم که کار تصنعی انجام ندهید؛ مثلاً در کنار سفارت انگلیس اردو بزنید و یکسال در کنار سفارت انگلیس اعلام موضع کنید و دولت مردان انگلیس را به چالش بکشید.

ادله فقهی بطلان رأی «صحت و تمامیت روزه “شدید تشنه نوشنده آب” و عدم وجوب قضای آن»

طرح مباحث فقه استدلالی در مرحله بحث و بررسی شقوق و احتمالات در میان عامه مردم، اصل قوام و انضباط شرعی تکالیف را در معرض سستی قرار می‌دهد کما این که طرح مباحث تخصصی میان صاحبان تخصص‌های دیگر برای عامه مردم نیز موجب سستی در نتایج عمومی برآمده از آن تخصص‌ها می‌شوند. عجبا که در روزهای اخیر مواردی مشاهده کردم که در افواه عمومی به این فتوای جدید تمسک کرده و روزه‌داری روزه‌خوارانه آشامیدنی را تجویز می‌کنند!

نبوی: سینما پیشتاز مفاسد است/شریف‌زاده: ذات هنر خیر است

نبوی ادامه داد: جمهوری اسلامی می خواهد به نظریه متعادل در عرصه فرهنگ دست پیدا کند، اما ظاهرا آقایان نظریه آخر « ول بودن »! را قبول دارند که این انحراف مطلق است.شریف زاده گفت:آیا اکنون هم می گوییم هنر بستر فواحش است و بسیاری از منکرات در این بستر بوجود می آید؟

سید عباس نبوی؛ روحانی مردمی، متفکر و کنش‌گر سیاسی

عنصر جامعیت چه در فضای نظری چه در فضای عملی مسئله ی بسیار مهمی است که بسیاری از اساتید از آن محروم هستند. بسیاری دیگر در دوره‌ای خاص از زندگی‌شان آرمان‌خواهی، پی‌گیری مسائل نظام، کار علمی و… را دارند، و بسیاری از آنات دیگر زندگی‌شان به فرهیخته و چهره و استاد بودن می‌گذرد. در این بین اما استثنائاتی نیز هست. سید عباس نبوی یکی از این گزینه‌هاست.

دعوت از 11 چهره جدید و حداکثری برای کاندیداتوری

بر این مبنا جمعی از مجموعه های مردمی انقلابی سراسر کشور و جمع های نخبگانی انقلابی، با اعتقاد به بحرانی نبودن شرایط کشور و عدم قحط الرجال و وجود ظرفیت های گسترده در نسل دوم انقلاب و ضرورت نهادینه شدن جمهوریت غیر اشرافی و حزبی برامده از صلاحیت های حقیقی افراد، ضروری دیدند تا بعضی از چهره هایی که از نگاه آن ها صلاحیت های گفتمانی و تشخیصی را برای اداره ی ریاست جمهوری دارند و را از بین لیست بلند بالایی از نیروهای توانا، به عرصه ی انتخابات دعوت نمایند

روش محسن کدیور همین است: تکیه بر باد

بعد از آن به پیشنهاد اساتید و دانشجویان قرار شد جلسات مناظره فیما بین برگزار شود که هر بار آقای کدیور از آن طفره رفت و آخر سر هم مدعی شد که آقای نبوی به من توهین کرده و باید مکتوب و رسانه‌ای عذرخواهی کند. برای عذرخواهی با هر عبارتی که موجب دلجویی شود، اعلام آمادگی کردم، البته ایشان باز هم طفره رفت و مناظره‌ای واقع نشد.

روحانیت انقلابی-روحانیت سکولار بررسی می‌شود

سلسه نشست‌های روحانیت انقلابی -روحانیت سکولار به همت جمعیت طلاب انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. حجج اسلام سید عباس نبوی، موسوی هوایی و تقوایی و خسروپناه در این برنامه‌ها به تشریح ویژگی‌هایی روحانی انقلابی و روحانی سکولار خواهند پرداخت.