بعثی‌ها می‌گفتند اردوگاه‌های ما بهشت است!

در زمان انتقال به اردوگاه، وقتی از مقصد سوال کردیم سرباز عراقی گفت: «به اردوگاه می‌روید. آنجا اسرای ایرانی بهترین شرایط زندگی را دارند. بهترین غذا در اردوگاه حاضر است. برعکس ایران که شرایط سختی برای اسرای ما فراهم کرده، اسرای ایرانی در کشور ما خیلی راحت هستند. اردوگاه مثل بهشت است.»

خاطرات مرحوم ابوترابی در جشنواره تئاتر فجر

نمایشنامه من زنده ام نوشته عبدالحی شماسی با کارگردانی مژده ساعی ، تنها یک اجرا در ساعت 16:30 جمعه 11 بهمن در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر خواهد داشت.

درباره آخرین فیلم ده‌نمکی، «عمو عباس» کیست؟ +فیلم

اما خود عمو عباس کیست ماجرایی دارد شنیدنی! چطور شد این پیر مرد بی سواد که از کل قرآن فقط یک چند جمله آن را از حفظ می داند حالا محل رجوع سید بزرگواری مانند ابوترابی می شود !

ابوترابی و باهنر نواب رئیس مجلس شدند

نمایندگان مجلس محمد حسن ابوترابی فرد را با 196 رای و محمد رضا باهنر را با 167 رای به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

رکورددار پیاده‌روی نجف تا کربلا

مسیر نجف تا کربلا 80 کیلومتر است که معمولاً در 3 روز به صورت پیاده طی می‌شود، اما همت بالایی می‌طلبد که همین مسیر به ظاهر کوتاه را بیشتر از 100 بار طی کنی و باز هم مشتاق زیارت آقا باشی!

مدارا با گناه یعنی زندگی در آتش

من تصمیم دارم گناه نکنم ولی در همین روز اول 40 تا گناه کردم، باید فردا هم تصمیم بگیرم، من نمی‌توان با گناه بسازم، ساختن مثل اینست که دستم را بکنم در آتش، ماندن در آتش ممکن نیست. این چیزی نیست که آدم بتواند تحمل کند، من ناگزیرم، اگر من معتقد به یک قیامت هستم ناگزیر به تصمیم هستم.

داستان والیبال بازی کردن حاج‌آقا ابوترابی و اسرا با بعثی‌ها

حاج آقا وسط گیر است. بچه‌های شمال هم چندتایی ایستاده‌اند. محمودی، فرمانده عراقی اردوگاه، آن طرف تور ایستاده است. دورتادور زمین. حلقه زده‌ایم، می‌خواهیم تشویق‌شان کنیم. کسی که میدانست حاج آقا وسط گیر حرفه‌ای است؟ یک تنه نمی‌گذارد توپ زمین بیفتد. هر سه ست را می‌بریم. گونی شکر و جعبه‌ی آب پرتغال را هیچ‌کس نگاه هم نمی‌کند، همان طور در بسته، راهی بیمارستان می‌شود، برای مریض‌ها.

تصویر: یادی از سید آزدگان، سید علی اکبر ابوترابی فرد

دوازدهم خردادماه سالروز وفات حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد است. او در طول ده سال اسارت در اردوگاه‌ها و زندان‌های ارتش متجاوز صدام، رهبری فکری و معنوی اسیران ایرانی را برعهده داشت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.