دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

سرنخ‌های تازه درباره زنده بودن امام موسی صدر

فرزند یکی از همراهان امام موسی صدر با ارائه اطلاعات ارزشمندی در زمینه کسی که اطلاعات موثق و مهمی درباره سرنوشت رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان دارد، گفت که بر اساس اطلاعاتی قطعی، امام موسی صدر همچنان زنده است.

کمیته ویژه پیگیری سرنوشت امام صدر در لیبی تشکیل شد

منابع آگاه از تشکیل کمیته قضایی امنیتی توسط مقامات لیبی برای پیگیری مسئله ناپدیدشدن امام موسی صدر و دو همراهش خبر دادند.

نكاتی خواندنی از زندگانی سید موسی صدر

اكنون كه قذافي كشته شده است، و ليبي آزاد گشته، بار ديگر اسم امام موسي صدر بر زبانها جاري گشته است و ياد و خاطره وي زنده شده است، به اين بهانه، بر آن شديم تا باري ديگر به بيان نكاتي از زندگي اين ابر مرد تاريخ لبنان بپردازيم.

پیگیری جدی سرنوشت امام موسی صدر

منابع آگاه از سفر هیئتی از لبنان به لیبی در پی کشته شدن دیکتاتور این کشور برای آگاهی از سرنوشت امام موسی صدر خبر دادند.

سفر هیأت لبنانی به لیبی برای کشف سرنوشت امام موسی صدر

یک روزنامه لبنانی نوشت که هیئتی از لبنان روز یکشنبه آینده به لیبی سفر خواهد کرد تا اطلاع دقیقی از سرنوشت امام موسی صدر و همراهانش به دست آورد.

نسبت شب قدر با سرنوشت امت

آیا این هم زمانی و تقارون حادثه ضربت خوردن و شهادت امام علی با شبهای قدر، یک تصادف است یا علی (ع) قدر و قدر(سرنوشت) این امت است؟ آیا علی (ع) برای شبهای ظلمانی این امت نوری بود که سرنوشت آن را رقم می زد و دعایی بود که نیازهای او را بر آورده می ساخت و عزّتی بود که ذلّت را می زدود و مایه بقای این امت می شد؟

خبر مشکوک شبکه آمریکایی و واکنش خانواده امام موسی صدر

با گذشت 12062 روز از ناپدیدشدن امام موسی صدر انتشار یک خبر مشکوک از سوی یک شبکه آمریکایی درباره سرنوشت امام با واکنش صریح خانواده وی و تکذیب خبر روبرو شد.

امروز هم مسیح می‌گفت: قدس را به سگ‌ها و خوک‌ها وامگذاريد

علّتى كه سبب مى ‏شد تا پيامبران با يهود بجنگند براى ما روشن مى ‏شود. پيكار ما نيز با آنان همچون جنگ با يك انسان يا جنگ با گروهى مؤمن نيست. بلكه با آنها مى‏ جنگيم زيرا كه ايشان به مصداق آيه قرآن، دستورات كتاب مقدّس خود را عمل نمى ‏كنند. بنابراين جنگ ما با آنها جنگ با يك مجموعه از انسانها نيست، بلكه اين جنگ در واقع نبرد با فساد، انحراف، ستم و انديشه تبعيض نژادى است

ایمان بدون عدالت رسمیت ندارد

کسانی که این بینش را پدید آوردند و داعیه دار آن بودند برای خود محیطی می خواستند که ایمان و خداوند ناظر بر اعمال آنان نباشند تا به آزمندیها و هوای نفس خود میدان دهند و انسانها را بی رحمانه استثمار کنند و ابزارهای کسب در آمد و منافع را بدون قید و شرط و بدون پایبندی به شیوه های شرافتمندانه در اختیار بگیرند. آری کسانی که چنین خواسته هایی داشتند و پیام آور فرهنگ و تمدن مادی غرب بودند همانهایی بودند که احساسات دینی و مسئولیتهای معنوی و روحی را مانعی بر سر راهشان می دانستند

آیا نبیه بری به میثاق خود با موسی صدر پایبند است؟

مصيبت بس بزرگ است. جنگهای پی ‏درپی برضد ما ادامه دارد. هنوز يك فتنه را در محور يك اردوگاه دفع نكرده‏ ايم، كه فتنه ای ديگر در اردوگاه ديگری سر بر می‏ آورد. همان گونه كه ما را شناخته ‏ای، هرگز جنگی را شروع‏ نكرده و نمی‏ كنيم. ما برای پيروزی در يك جنگ كوچك تلاش نكرده ‏ايم. چرا كه در اين نوع جنگهای كثيف، كسی جز دشمن محرومان پيروز نيست… دفاع از خويشتن برما تحميل شد

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.