روایت دیدار با شهید بهشتی در صبح هفت تیر

محقق و نویسنده فرزانه حجت‌الاسلام سیدهادی خسروشاهی، منبعی مستند از خاطرات و ناگفته‌ها و اسناد درباره شخصیت‌ها و وقایع انقلاب است. او در این میان، به لحاظ پیشینه ارتباط با شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، از ایشان خاطراتی شنیدنی دارد که شمه‌ای از آن را در این گفت و شنود بازگفته است.

خاطرات خسروشاهی درباره آیت‏‌الله طالقانی منتشر شد

ویژگی ممتاز این کتاب تاریخی و خاطرات استاد خسروشاهی، حضور فعالانه استاد در غالب فعالیت‏های اسلامی و انقلابی معاصر در کشور و مُستند بودن آنهاست که بخش قابل توجهی از حوادث تاریخ معاصر و جریان نهضت اسلامی ایران را به طور دقیق و صحیح با مدرک و سند ارزیابی و تحلیل و تبیین می‏کند.

کتاب «اهل بیت در مصر» منتشر شد

این کتاب جامع‏‌ترین مطالب تاریخی را درباره مراقد اهل بیت (ع) در مصر در خود جای داده است که مجموعه از مقالات و رساله‌های شخصیت‏های برجسته علمی و مذهبی مصر در این باره است که به همت استاد خسروشاهی در این کتاب جمع و منتشر شده است.

معرفی کتاب «حرکت اسلامی سودان» به قلم استاد خسرو شاهی

کتاب «حرکت اسلامی سودان» مجموعه‌ای از مقالات، گفتار‌ها و ترجمه‏ هایی از استاد خسروشاهی است مربوط به سالهای پیشین در رابطه با سابقه و تاریخ حرکت‏های اسلامی و سیاسی سودان، به ویژه حرکتی که توسط دکتر حسن الترابی در نیم قرن گذشته رهبری شده است.

یادداشت استاد خسروشاهی در مورد معمار توسعه عتبات عالیات و نجف اشرف

در سطح بین‌المللی نیز دكتر شهرستانی ساخت پل‌های فلزی متحرك (SPAN ) را در بعضی از كشورها اجرایی نمود و بزرگترین كارخانه شكر را آماده بهره‌برداری ساخت و به‌ خاطر همین فعالیت‌های مهندسی علمی در سطح جهانی، مدال طلای دانشگاه‌های آمریكا را به خود اختصاص داد و یونسكو نیز در مسائل مربوط به معماری اسلامی در جهان، از نظریات او بهره‌مند گردید.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.