«تضرع» در سیره اهل بیت به چه معناست

تضرع و زاری در دعاهای ائمه اطهار علیهم السلام علت‌هایی دارد که یکی از علل آن تعلیم بندگان خداست؛ بنده‌های خدا، دوستان و محبانشان یاد بگیرند چگونه خواسته‌های خویش را از خدای متعال طلب کنند.

جذب نداریم چون ما متدین‌ها بداخلاقیم

در میزگرد تسنیم روش تربیتی امام صادق علیه السلام برای کار بزرگ فرهنگی در جامعه بررسی شد. شریعت‌زاده و سعیدیان هر دو اذعان کردند که اخلاق‌مداری و برخورد عالمانه امام با امتش باعث شد که هزاران نفر جذب معارف ناب اسلامی شوند.

طراحی نهضت قرآنی در مساجد

معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به نقش مساجد در تحقق مطالبات رهبری گفت: با اجرای برنامه‌های کاربردی و نهضت قرآنی، سعی داریم مساجد را به پایگاهی برای آموزش سبک زندگی قرآنی تبدیل کنیم.

جزوه: رفتار با اهل سنت در سیره اهل بیت(ع)

جزوه زیر که به کوشش واحد آموزش دفتر قم اتحادیه بین المللی امت واحده تهیه شده به بیان سیره اهل بیت (ع) از روایات و احادیث ایشان و همچنین آیات قرآن با تکیه بر زاویه نگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری راجع به رفتار اجتماعی و فردی با اهل سنت در جامعه اسلامی و توحیدی می‌پردازد .

آثار عقب‌ماندگی اقتصادی از منظر حضرت امام صادق(ع)

حضرت امام صادق علیه‌السلام در روایت شریفی می‌فرمایند: «گرانی قیمت‌ها اخلاق و رفتار مردم را بد می‌كند. امانت‌داری را از بین می‌برد و مردم مسلمان را در فشار و سختی به ستوه می‌آورد.» تأكیدی كه نشان‌دهنده آثار سوء عقب‌ماندگی اقتصادی است و موجب می‌شود تا بر اثر گرانی و تورم، بخش‌های گوناگون اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به‌ویژه ارزش‌های اخلاقی جامعه به شدت آسیب ببیند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.