ماجراي تكان‌دهنده نبش قبر يك شهيد و جناره تر و تازه

راوی سیره شهدای قم گفت: پیرمرد مشغول کندن خاک‌ها شد، بعد از مدتی از گودال بیرون آمد و فریاد زد: اینجا بوی بهشت می‌دهد، بگذارید که صحن بوی بهشت بگیرد، به ذات مقدس خدا قسم می‌خورم که گویا این جوان را صبح امروز دفن کرده‌اند.

شاهد‌یاران با یادواره شهید زین‌الدین منتشر شد

یکصدمین شماره از ماه‌نامه فرهنگی ـ تاریخی «شاهد یاران» ویژه شهید سرلشکر مهدی زین‌الدین، بهمن ماه 1392 با عنوان «فرمانده دل ها» به همت گروه مجلات شاهد منتشر شد.

راهی روشن، از مصطفی تا مصطفی

شب‌ها ساعت ده توی اتاق بسیج خوابگاه سوره واقعه می خواندیم. یک شب من و مصطفی زودتر رفتیم. مسئول اتاق آمده بود، برق روشن کرده بود و نوار مداحی گوش می داد. مصطفی بهش گفت «این اتاق بسیجه، ساعت ده هم باید برای سوره واقعه باز بشه. تو الان نشسته‌ای برق و چراغ و ضبط رو روشن کرده ای. درست نیست، اینا بیت الماله»

ماجراي خواستگاري شهيد ستاري از همسرش

همسر شهید ستاری پس از گذشت سالها از شهادت وی در مورد روزهای زندگی و عاشقانه‌های همسرش سخن می گوید. حرفهایی که روایت تازه ای را از زندگی شهید منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش برای نسل جدید جامعه بازگومی کند.

دیپلماتی که لباس کارگری می‌پوشید

شهید ابراهیمی از جمله شهدای انقلاب اسلامی است که با وجود تلاش‌های فراوان برای پیشبرد انقلاب در کشورهای دیگر اما همچنان و بعد از گذشت قریب به ۱۰سال از زمان شهادت ایشان، همچنان مغفول و گمنام مانده است. شهادت این شهید بزرگوار نیز تا کنون در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد.

وصیت نامه فرمانده مجاهد، شهید حاج حسان اللقیس

برادرانم! شما را سفارش می کنم به ادامه دادن راه جهاد در مسیر حزب الله، که مسیر عزت و کرامت است، و سفارش می کنم به یاری رهبر حزب الله، سید حسن نصرالله، که به خدا قسم راهی را به سوی خدا نیافتم که سریعتر از این راه به رضایت خداوند منتهی شود، و رهبری را نیافتم که همچون ایشان بر مسیر هدایت قرار داشته باشد تا از او پیروی و تبعیت کنم.

الگوی عملی شهید شهریاری در تضاد با نگاه برون‌زا به توسعه

نگاه شهید شهریاری به پیشرفت با محوریت خودکفایی بود، هزینه‌های آن را هم شخصی و جمعی و بدون سر و صدا و ادعا و حاشیه می‌پرداخت. به صورت نمونه غنی‌سازی بیست درصد را با اتکا به توان داخلی مبتنی بر بومی کردن دانش با هزینه‌های بسیار پی‌گیری می‌کرد و شاگردانش را نیز به طی همین مسیر در شکستن مرزهای علم رهنمون می‌ساخت. الگویی که در تضاد با مبانی نظری با محوریت توسعه برون‌زا و سیاست خارجی توسعه‌گراست

«فردی بودم مستضعف» منتشر شد

من فردي بودم مستضعف که در دوران گذشته حتي نمي‌‌توانستم به مدرسه بروم. در نُه سالگي پدر خود را از دست دادم. دو برادر دارم که يکي از آن‌ها دو سال از من بزرگ‌‌تر است و ديگري کوچک‌تر. بعد از اينکه پدرم را از دست دادم، با برادر بزرگ‌ترم مشورت کردم، به او گفتم: “برادر! يا تو به مدرسه برو و من کار کنم يا من به مدرسه مي‌روم و تو کار کن.” برادرم گفت: “فکر ديگري دارم.” گفتم: :چه فکري؟” گفت: “ما که نصف روز بيشتر به مدرسه نمي‌رويم، نصف ديگرِ روز را کار ‌مي‌کنيم.”

یک شهید، یک ازدواج نامه و کلی شرط!

باید توجه کنید که بعد از ازدواج با من مسئولیت شرعی شما چندین برابر می‌شود و هر گونه حرکت در رفتار و اخلاقت به حساب اسلام می‌باشد. زیرا همسر یک پاسدار می‌شوید و باید با رشد انقلابی و با شناخت دقیق اسلام و انقلاب به توفیق خداوند متعال برای سایر خواهران مسلمان الگو باشید و فاطمه وار وظیفه خطیر خود را به نحو احسن انجام دهید.

صنعت هسته‌ای جای افراد بیکار پولدار و مجرد است!

مصطفی به این اعتقاد داشت که ظهر عاشورا هنوز غروب نشده حواستان باشد بچه‏‌ها ظهر عاشورا هنوز در ظهر عاشوراست. حواستان باشد در کدام صف ایستادید. آقا مجتبی‏ تهرانی خدا رحمتشان کند یک جمله‌‏ای می‏‌گوید. می‏گوید سر فرزند پیغمبر خدا به نیزه شد. شما چه در محراب عبادت باشید چه در صف دشمن هر دو ‏اش یکی است. در این پازل است، در این جنگ است، نقش خودش را پیدا کرده و می‏بینید. دیگر کم نمی‏‌آورد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.