تبارشناسی دشمنان پیامبر در مدینه 

از زمان تشکیل حکومت اسلامی در مدینه 5 گروه به مخالفت با پیامبر برخاستند که این 5 گروه عیناً دوباره در واقعه سقیفه و کربلا حاضر شدند و امام حسین (ع) را به شهادت رساندند.

۱۰ کتاب برای آشنایی با پیامبر اعظم

بسته مطالعاتی پیامبر اعظم(ص) پیشنهاد ۱۰ کتاب با موضوع پیامبر(ص) می باشد که به پیشنهاد اساتید و کارشناسان انتخاب شده است. معرفی و توضیح کتب در ذیل آمده است.

تاکید رسول‌خدا(ص) بر ترک مجالست با اغنیا

بقای جامعه به عدالت است، در جایی که عدالت نیست، انتظار پاکی و سلامت اجتماعی، انتظاری بیهوده است. روش و منش اسلام به عدالت است و با خاموش شدن عدالت، اسلام چون چراغی خواهد بود خاموش که با آن راه نمی توان یافت و مردمان را به سامان نمی توان رساند، زیرا این عدالت است که نگهدارنده ملت است، «العدل قوام الرعیّه». از این روست که پیامبر اعظم(ص) می فرماید: ساعتی عدالت از هفتاد سال عبادتی که شب هایش نماز شب و روزهایش به روزه بگذرد، بهتر است».(«بحار»، ج‏75، (72، از چاپ بیروت)، ص‏352 و الحیاة‏، ج‏6، ص‏325.)

تحلیلی از دکتر سعید جلیلی: صلح حدیبیه؛ مصداق نرمش قهرمانانه

۶ سال استراتژی جهاد با قریش، نشانگر اهمیت دادن پیامبر به مبارزه با قریش و تضعیف آن‌ها می‌باشد. اما در سال ششم هجرت تغییر استراتژی و اتخاذ استراتژی صلح مشاهده می‌شود. تحلیل صلح حدیبیه به عنوان یکی از بارز‌ترین نمونه‌ها، می‌تواند شاخص‌های انتخاب این استراتژی و اهمیت آن را آشکار سازد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.