نظام فکری در اندیشه منظومه‌وار شهید مطهری

اگر بخواهیم برنامه‌ای منسجم برای مطالعه در زمینۀ اسلام‌شناسی معین کنیم، ناگزیر باید به دنبال آثار متخصصی برویم که هم در شناخت زوایای اسلام متبحر و مجتهد باشد و هم در زمان‌شناسی پیش‌قدم باشد؛ چرا که آن‌چه احتیاج امروز ماست، شناخت کاربردیِ اسلام است؛ اسلامی که به نیازهای روزِ ما پاسخ‌گو باشد؛ در مقام حاضر، ما به دنبال این نیستیم که مثلاً مفسر یا فقیه شویم؛ بلکه صرفاً به دنبال این هستیم که به عنوان یک مسلمان، با آگاهی و بصیرت از اسلام تبعیت کنیم.

کتاب‌خوانی مجازی با محوریت آثار شهید بهشتی

مدیرعامل موسسه گسترش مطالعات علم دینی صدرا گفت: دومین دوره طرح حلقه‌های مجازی کتاب‌خوانی با محوریت آثار شهید بهشتی از ۲۱ تیر آغاز خواهد شد.

سیر مطالعاتی عاشوراپژوهی

آن چه در این سیر مطالعاتی ارائه شده است، مجموعه ای ۱۲کتابی است که توسط جناب آقای دکتر محمدرضا سنگری دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران که از عاشوراپژوهان برجسته هستند، به شما مخاطبین پیشنهاد شده است.

برگزاری دوره سیر مطالعاتی آثار استاد طاهرزاده

این دوره با تکیه بر آثار، تألیفات و جزوات استاد طاهرزاده که در طی سالهای گذشته جمع آوری و تألیف شده و مشتمل بر مباحث انسان شناسی، غرب شناسی، مهدویت و انقلاب اسلامی و…است برگزار می شود.

آشنایی با سیر مطالعاتی جهان اسلام

هر فعال جهان اسلامی باید چالش‌های کلی جهان اسلام را بداند و روی آن مسائل و مشکلات فکر کرده باشد و یک سری راهکارهای اجمالی در آن خصوص داشته باشد. برای این امر باید مطالعات و تأملاتی جدی در این زمینه داشته باشیم تا با توجه به چالش‌های اصلی و فرعی جهان اسلام و مسلمانان مناطق مختلف، برنامه‏ ریزی بکنیم…

سير مطالعاتي جامع آثار استاد مطهري

با توجه به كثرت آثار استاد مطهري، تنظيم سير مطالعاتي جهت راهنمايي علاقه مندان به مطالعه ي آثار استاد، ضروري به نظر مي رسد. در برخي سيرهاي ارائه شده، كتاب ها بر اساس روند آسان به مشكل منظم شده است كه با اين اشكال مواجه است كه نظم موضوعي كتابها ناديده گرفته ميشود. ميتوان كتابها را بر اساس موضوعات جداگانه طبقه بندي نمود و سپس در مطالعه ي موضوعات و كتابهاي موجود، موارد آسان را بر دشوار مقدم قرار داد.«سير مطالعاتي جامع آثار استاد مطهري» بر اين اساس تنظيم يافته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.