حالِ بدِعدالت آموزشی درسرزمین اساطیری/همه دردسرهای پراکندگی جمعیت

حال عدالت آموزشی در استان سیستان و بلوچستان خوب نیست، سوءتغذیه، مردودی، بازماندگی از تحصیل و نبود سرویس ایاب و ذهاب جزئی جداناپذیر از زندگی دانش آموزان این استان است.

تدوام امدادرسانی به طوفان زدگان شرق کشور

سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات، از تداوم عملیات امدادرسانی به مردم مناطق متاثر از طوفان در شرق کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۷۰۰ بسته غذایی در روستاها و مناطق تحت تاثیر طوفان، توزیع شده است.

نامه نمایندگان سیستان به ستاد بحران

یک عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان از نامه نمایندگان این استان به رئیس ستاد بحران کشور به منظور تشکیل جلسه‌ای برای بررسی طوفان‌های اخیر سیستان خبر دارد.

18 سال است که هامون خشکیده است

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ‌18 سال است که هامون خشکیده و از گرد و غبار و شن‌های روان آن ریه‌های مردم استان سیستان و بلوچستان رمق ندارد.

عکس: خاک‌نوشته‌هایی برای خانم ابتکار

در روزهای اخیر بازهم گرد و غبار سراغ شهرهای سیستان آمد لذا مردم سیستان با خاک نوشته های خود اقدام به ارسال پیام خود به مسئولین کردند.

هلاکت فرمانده گروهک انصار الفرقان

هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی فرمانده سیاسی نظامی گروه تروریستی انصار الفرقان به همراه دو نفر از همراهانش به هلاکت رسیدند.

بیشترین و کمترین نرخ‌ولادت را کدام استان دارد؟

مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه به ازای تولد هر دختر ولادت ۱۰۶ پسر به ثبت رسیده است،‌ نام استان‌هایی که بیشترین و کمترین نرخ موالید رو در سال ۹۳ داشته‌اند را اعلام کرد.

گونه‌ای مترقی از داستان انقلاب

رمان «خورشید بر شانه راستشان می‌تابید» اثری است که یقه خواننده را می‌گیرد و تا آن را به پایان نرساند وی را رها نخواهد کرد.

روایت‌هایی خواندنی از اهل سنت ایران

در کاروان برادری ده ها نفر از فرهیختگان و فعالان فرهنگی و دانشگاهی برای دیدار با مردم شیعه و سنی و بازدید از مناطق مختلف استان وارد سیستان و بلوچستان، گلستان و کردستان شدند. این سفرها با حاشیه‌نگاری و خاطره‌بازی‌های جالبی همراه بوده است.

تلفن همراه عامل اصلی تصادفات در دنیا

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: استان مرکزی، آذربایجان شرقی و قم بیشترین کاهش کشته‌ها در کشور را دارند و سیستان و بلوچستان، همدان و کرمان بیشترین افزایش کشته‌ها را در 7 ماهه امسال نسبت به سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.