بی توجهی سینما به نخبه ها

چند درصد دانش‌آموزان ایرانی، شهید مجید شهریاری، نابغه فیزیک دنیا را می‌شناسند؟

چرا با «محمد رسول‌الله» مخالفند؟

در همین ابتدای کار ضدیت رسانه‌های غربی با فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» دو محور عمده دارد، محور‌هایی که بیشتر یک بهانه‌جویی است برای سرپوش گذاشتن روی دلایل اصلی ضدیت آن‌ها با جدی‌ترین اتفاق مهم سینمای ایران. مجیدی کدام بازی‌ها را به‌هم ریخته است؟

سینمای ما انقلاب را سانسور می‌‌کند

پژوهشگر و منتقد سینما با تشریح بی اعتنایی سینما به مفاهیم اصلی انقلاب اسلامی از جمله استکبار ستیزی گفت: انقلاب از ابتدا برای سینما مانیفست نداشت.

دوربین روی دست؛ اپیدمی سینمای ایران

منتقد سینما در نشست نقد و بررسی فیلم «اشیاء از آنچه …» گفت: آبیار کارگردان آینده‌داری است.

سخنان صریح افخمی درباره‌ سینما و «روباه»

بهروز افخمی درباره شکست فیلمش در اکران نوروز گفت: فکر می‌کردم «روباه» فیلم پرفروشی شودریال نمی‌دانم چرا کسی نمی‌رود این فیلم را ببیند!

بازنمایی جنگ‌ها؛ از هالیوود تا سینمای ایران

وقتی از اواسط دهه‌ِی هفتاد بخش مهمی از امور تولید به دست واسطه‌های بخش خصوصی افتاد و بدست آوردن گیشه مناسب در دستور کار قرار گرفت، همان‌گونه که فیلم‌های کلیشه‌ای سالن‌های سینما را تسخیر نمودند، سینمای اندیشمند و اصیل، از جمله ژانر دفاع مقدس نیز از میدان تولید سینمای ایران رخت بربست.

سینمای ایران اخته و بی اثر است‎

منتقد سینمای ایران، در جلسه نقد و بررسی فیلم ضد اسلامی تک تیرانداز آمریکایی، با بیان این که برای سینمای ایران که تا این میزان اخته و بی اثر است، متأسفم گفت: شهیدان تا سال های سال برای ما تاریخ هستند و آمریکایی‌ها اگر یک صدم این ها را داشتند مغزها را بمباران می‌کردند.

آشفته بازار اکران فیلم‌های‌ایرانی

در سینمای‌ایران گاه اتفاقات بامزه‌ای رخ می‌دهد که خودش می‌تواند سوژه یک فیلم باشد! در حال حاضر دو فیلم کمدی به کارگردانی «آرش معیریان» بر پرده‌های سینما جا خوش کرده‌اند؛

«چندمتر مکعب‌عشق» و داستان نادیده زندگی

«چند متر مکعب عشق» فیلم روی پرده این روزهای سینمای ایران است. این فیلم در مسیر تاریخ رسانه‌ای شدن مهاجرین افغانستانی در ایران گام بزرگی است.

سینمای اجتماعی نیاز به بازتعریف دارد

سلسله نشست های نسبت سینمای ایران و منافع ملی که در حوزه هنری برگزار می شود این بار به موضوع سینمای اجتماعی و بازنمایی مصلحانه جامعه اختصاص داشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.