کدام شهیدان مشهور در قاب سینما نشسته اند؟ + تصاویر

سینمای جنگ یک سینمای اجتماعی است؛ اگر این ژانر از سینما در کشور ما به سینمای دفاع مقدس نام‌گرفته به سبب تفاوتی‌ است که ما برای ماهیت جنگ یا در واقع دفاع خود از مرز و خاک و ایمان‌مان قائل هستیم. پس دور از انتظار نیست، سینمایی که می‌خواهد این‌گونه جنگ را به تصویر بکشد باید به سراغ کسانی برود که بتوانند غایت این قدسیت زمینی را نشان دهند.

سینمای ایران اخته و بی اثر است‎

منتقد سینمای ایران، در جلسه نقد و بررسی فیلم ضد اسلامی تک تیرانداز آمریکایی، با بیان این که برای سینمای ایران که تا این میزان اخته و بی اثر است، متأسفم گفت: شهیدان تا سال های سال برای ما تاریخ هستند و آمریکایی‌ها اگر یک صدم این ها را داشتند مغزها را بمباران می‌کردند.

۵۰ سال دیگر هم باید درباره دفاع مقدس بگوییم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: به‌ نظر من ما ۵۰ سال دیگر هم بایستى درباره‌ دفاع مقدس بنویسیم، بگوییم، توصیف کنیم، تشریح کنیم، انواع و اقسام هنرها را به خدمت بگیریم، براى اینکه این حادثه‌ عظیم را تبیین‌ کنیم.

تلخی و ناامیدی فیلم‌های جشنواره خسته کننده است

آنقدر حجم تلخی و ناامیدی در فیلم های جشنواره امسال وجود دارد، که خسته کننده شده است. خوب شد اسم سنیمای ما دولت تدبیر و امید است. لابد اگر چیز دیگری بود، پدر ما در می آمد. سینماگران به مردم رحم کنند. دیدن این حجم تلخی، سخت است.

هفت دلیل برای تماشای «خانه‌ای کنار ابرها»

اینکه فیلم از جایی شروع شود که دو نفر با لباس بسیجی، به منزل رزمندگان می‌روند و خود را دوست رزمنده معرفی می‌کنند که باید برای‌شان از خانواده پول بگیرند خودش سوژه جذاب و کشاننده‌ای است که شنونده را برای شنیدن ادامه ماجرا قلقلک می‌دهد، تا حدی که حتی منتقدان فیلم نیز ظرافت و موفقیت نویسنده در انتخاب سوژه جذاب را تحسین می‌کنند.

وضعیت نامناسب آرشیو فیلم‌های دفاع مقدس

آرشیو کامل و غنی‌ای از فیلم‌های تاریخ سینمای دفاع مقدس وجود ندارد و این موسسه برای تدوین بسته فیلم‌های بلند، مستند و کوتاه دفاع مقدس مسیر سختی را پیموده است.

سینمای دفاع مقدس از دیدگاه مستندسازان

رزاق‌کریمی: سمبل کارهای دفاع مقدس را شهید آوینی می‌دانم. سلمان ابوطالبی: مستندسازی دفاع مقدس و انقلاب خوب توانسته این رویداد را به تصویر بکشد. علیرضا اسلامی: عشق و علاقه باعث شده برای ساخت این فیلم‌ها خطر را تحمل کنیم.

می‌گویند‌سینمای‌دفاع‌مقدس‌در‌اولویت‌ما‌نیست

کارگردان فیلم سینمایی «گلوگاه شیطان» اظهار داشت: این روزها برای ساخت آثار دفاع مقدس با هر ارگانی که صحبت می‌کنم می‌گویند که سینمای دفاع مقدس در اولویت ما نیست در حالی که همان نهادها پول دفاع مقدس را می‌گیرند.

باشه‌آهنگر درباره شهدای گمنام فیلم می‌سازد

محمدعلی باشه آهنگر از انتظارش برای تامین بودجه از سوی برخی ارگان ها برای آغاز فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرو زیر آب» خبر داد.

پاسداشت «ابراهیم حاتمی‌کیا» به پاس یک عمر تلاش در سینمای دفاع مقدس

مراسم پاسداشت «ابراهیم حاتمی‌کیا» به پاس یک عمر تلاش مجاهدانه در عرصه‌ی سینمای دفاع مقدس به میزبانی جمعی از فرزندان شهدا برگزار می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.