مشکل ما سانسور در سینما نیست، سینمای سانسورچی است

سینمایی که این همه ماجرای جذاب دراماتیک را انکار می کند و سراغش نمی رود. از رجایی تا احمدی روشن. همین سینما است که نماینده اش چند روز پس از ترور احمدی روشن، از آن منبر او را می برند بالا و می رود می گوید من از طرف ملت ایران آمده ام بگویم ما با کسانی که هواپیمای مسافربری ما را منفجر می کنند، ما با کسانی که دانشمندان ما را در خیابان ها ترور می کنند، هیچ دشمنی نداریم.

میرشکاک: اگر سینما نبود غرب نمی‌توانست فرهنگ ملل را تباه کند

در جامعه‌ای که فردی ماشین میلیاردی سوار می‌شود و میلیون‌ها آدم بیکار هستند به سینمای دینی نمی‌رسیم یا اگر از یک جامعه یک جزء و پیکره دینی شود آیا همه چیز درست خواهد شد.

صوت: سینمای‌دینی در بیانات رهبر انقلاب

هنرمند، هم در باب فرم و قالب هنرِ خودش و هم در قبال مضمون تعهّد دارد. كسى كه قريحه هنرى دارد، نبايد به سطح پايين اكتفا كند. اين يك تعهّد است. هنرمند تنبل و بى‌تلاش، هنرمندى كه براى تعالى كار هنرىِ خودش و ايجاد خلاقيت تلاش نمى‌كند، در حقيقت به مسؤوليتِ هنرى خودش در قبال قالب عمل نكرده است.

یکی کردن هنرمند ارزشی و غیرارزشی «کاسبی» است

می گویند هنر به ارزشی و ضدارزشی تقسیم نمی شود و هنرمند ارزشی و غیرارزشی هم نداریم. یا این حرف بی معنا است و یا شرک و توحید با هم مساوی هستند. یکی کردن اینها کاسبی است. طبق فرهنگ قرآن شعرا و هنرمندان دو دسته اند، یک دسته اهل اغوا هستند و یک دسته هستند که استثنا می شوند و دنبال ترویج حق و عدل و دفاع از مظلوم اند.

سینمای دینی و مفهومشناسی تخیل و معنویت

بیست و نهمین هفته نامه صوتی استاد رحیم پور ازغدی با موضوع « سینمای دینی و مفهومشناسی تخیل و معنویت » منتشر شد

اگر اسلام را نمی‌شناسید چرا فیلم دینی می‌سازید

هنر دینی باید وحشت و خشونت را تعدیل كند. دین در تعریف اسلام شامل معرفت هایی راجع به خدا شناسی، هستی شناسی، دنیا شناسی و آخرت شناسی است. مجموعه ارزش های اخلاقی شامل ایثار، گذشت، لبخند، خدمت به خلق و احكام عبادی شامل نماز و روزه و .. . و احكام فردی و اجتماعی اسلام را تشكیل می دهند. هنر سینمایی كه به گسترش و تبیین و تحكیم این عقاید و احكام كمك كند سینمای دینی است.

پرچم سینمای دینی نباید پایین باشد

حبیب الله بهمنی کارگردان سینما تاکید دارد در نظامی که به نام جمهوری اسلامی مزین است نباید پرچم سینمای دینی پایین باشد ولی سینمای ایران نتوانسته آنگونه که باید حق مطلب را در این زمینه ادا کند.

سینمای دینی آسیب شناسی می‌شود

این نشست تخصصی با موضوع «ویژگی های کارگردانی فیلم دینی» با حضور «فرزاد مؤتمن» و «هادی مقدم دوست» نویسنده و کارگردان سینما با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مرکز مشارکت های فرهنگی هنری این سازمان اجرا می شود.

ما نیازمند یک نهضت فیلم‌نامه‌نویسی هستیم

سینمای دینی، سینمایی است که مخاطب را درگیر یک تجربه دینی بکند که بتواند تعالی روحی یا پالایش روحی به‌همراه داشته باشد و یا حتی در حد یک تذکر. یک فیلم ممکن است موضوع‌ش دینی باشد، در مورد یک شخصیت یا حادثه دینی باشد اما اثر دینی نداشته باشد. ممکن است کارگردان و تهیه‌کننده دین‌داری داشته باشد اما بازهم دینی نباشد.

رعایت احکام، به معنای سینمای دینی نیست

انقلاب چیزی نیست جز جذابت ترین بخش‏های دین و بخش حماسی آن، پس انقلاب یعنی سینمایی‌ترین …

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.