مستندی از «ماندلا» به نمایش درمی‌آید

فیلم مستند بلند «نقشه صلح» ساخته کارلوس آگولو و مندی یاکوبسن که مستندی درباره «نلسون ماندلا» رهبر فقید جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی است، در بخش «مسابقه بین الملل» جشنواره سینماحقیقت به نمایش درمی‌آید.

نگهبانان شیفت شب، مخاطبان مستندهای سیما

مشکل نمایش مستند در تلویزیون به روالی غیر منطقی رسیده است. رسانه ملی برای فراگیر شدن فیلم مستند توجه داشته باشد که نباید فیلم‌های مستند را در ساعاتی پخش کند که فقط مخاطبان این ساعات، نگهبانان شیفت شب ادارات و کارخانه‌ها هستند.

اکران برگزیده های «سینما حقیقت»

نمایش آثار برگزیده و نامزد دریافت جایزه پنجمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت از فردا هفتم دی ماه در سالن سینما حقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی آغاز می شود.

سینما حقیقت پایان یافت

برگزیدگان مسابقه ملی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت»، طی مراسمی شنبه شب در تالار وحدت معرفی شدند.

آغاز به كار جشنواره «سینما حقیقت»

پنجمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» از صبح دوشنبه ۱۶ آبان‌ماه و هم‌زمان با عید سعید قربان كار خود را آغاز خواهد كرد.

«مایکل مور» به ایران می آید

دعوتنامه «مایکل مور» مستندساز جنجالی سینمای آمریکا که مدت‌ها خبرهای ضد و نقیضی از احتمال حضورش در ایران منتشر شده یود، برای حضور در ایران ارسال شد.

ساخت مستندهاي مشاهير و مفاخر جزو اولويت‌هاي ماست

معاون امور سينمايي وزارت ارشاد با بيان اينكه ساخت مستندهاي مشاهير و مفاخر جزو اولويت‌هاي ماست، گفت: ما از مستندسازان انتظار داريم پيام اسلام و انقلاب اسلامي و اين سرزمين بزرگ و مردم خوب كشور را به درستي تببين كنند.

حقیقت با طعم روشنفکری

این ضعف بیش ازآنکه ازنظر کمی باشد -که بود- ازنظر استراتژی تولید، محتوای به روز و تشخیص اولویتهای ساخت آثار بود. درزمان شهید آوینی علاوه بر مستندهای دفاع مقدس که خود یکی ازموضوعات با اولویت زمان است، آثاری بسیار خوب درژانرهای مختلف اجتماعی، انتقادی، جهانی و … تولید می شود که با گفتمان انقلاب اسلامی تطابق دارد. اما پس ازاو جریان مستند سازی …

تجليل از دو فيلمبردار و مستندساز حوزه دفاع مقدس

در بخش «قاب ستاره» چهارمين جشنواره بين‌المللي سينماحقيقت، از دو فيلمبردار و مستندساز عرصه‌ي دفاع مقدس تجليل به عمل خواهد آمد.

جشنواره‌ای با بوی روشن‌فکری مزمن

حالا پس از سه سال می توانیم برگزاری این جشنواره را با این سیاق، گافی بزرگ در وزارت ارشاد دولت نهم بدانیم. البته ما با نفس برگزاری جشنواره‌ای بین المللی برای سینمای مستند مخالف نیستیم. درکشوری که هنوز امکان اکران آثار مستند و قانونی برای فروش بی دغدغه نسخه‌های فیلم وجود ندارد و تلویزیون هم نقطه اتکای محکمی برای مستندسازی نیست، وجود جشنواره‌ای برای عرضه آثار مستند ضروری است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.