آمارهای ضد و نقیض از اعتیاد در مدارس

حسامی با بیان اینکه در کشور ما آمار مشخصی از میزان شیوع مصرف مواد دخانی در بین نوجوانان و جوانان وجود ندارد، گفت: نتایج برخی مطالعات که در کشور انجام شده نشان می دهد 11 درصد نوجوانان و جوانان در سن زیر 12 سالگی مصرف مواد دخانی را آغاز کرده اند که متاسفانه حدود 4.5 درصد از این افراد به نیکوتین اعتیاد پیدا کرده اند و به صورت منظم مواد دخانی را مصرف می کنند.

ممنوعیت فروش سیگار در کیوسک مطبوعاتی

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به ادامه برخورد با دکه های مطبوعاتی که اقدام به فروش سیگار می کنند، گفت: تاکنون ۸۴ دکه متخلف پلمب شده است.

واردات سیگار ادامه می‌یابد

طرح قطع واردات سیگار تا پایان سال 1394 از سال گذشته در وزارت صنعت، معدن و تجارت کلید زده شد و علی‌اصغر رمزی، سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور این موضوع را اعلام کرد اما به نظر می‌رسد پیش از آنکه اقدامی جدی در جهت تحقق این طرح که جرقه آن در برنامه پنجم توسعه زده شده صورت گیرد، حداقل در مدت زمان اعلام شده طرحی شکست خورده است.

قلیان از هتل پنج‌ستاره تا منازل

سیگار و قلیان همچنان بلای جان ایرانیان است، جامعه‌ای که جزء ۳ کشور پرمصرف دخانیات است، یک‌سوم واردات مواد دخانی‌اش قاچاق است، تبلیغات سیگار و قلیان از در و دیوار آویزان است و از هتل‌های لوکس تا پیک‌های قلیان ادامه دارد.

چرا سيگار گران نشد؟

امروزه سیگار کشیدن در بین نوجوانان و جوانان سبب نگرانی خانواده ها و هشدارهای کارشناسان شده است. امکان ندارد که شما در کوچه و خیابان با جوان سیگاری برخورد نداشته باشید. جوانی که تا چند سال پیش در ملاعام سیگار را در دستش نمی گرفت اما اکنون بدون هیچ شرمی در خیابان های شلوغ سیگار می کشد!

چند درصد مردم مخالف عرضه قلیان هستند؟

مردم کشورمان ضمن آگاهی نسبی در مورد مضرات مصرف قلیان میوه‌ای، به طور کلی استفاده از قلیان را امری ناپسند دانسته و خواهان جلوگیری از عرضه آن در قهوه خانه‌ها می‌باشند.

برابری هزینه سیگار با بودجه طرح تحول سلامت

سال‌هاست که وزارت بهداشت تلاش می‌کند با اتخاذ تدابیر مختلف از جمله الصاق تصاویر یا ایجاد محدودیت در عرضه این محصول دخانی مانند اعمال شرط سنی برای فروش سیگار از آمار استفاده از این ماده دخانی در کشور بکاهد.

هشدار نسبت به فروش متادون در عطاری‌ها

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن هشدار نسبت به اینکه برخی معتادان برای ترک، متادون را از عطاری ها تهیه می کنند عنوان کرد: این عمل غیرمجاز بسیار خطرناک است و در مواردی مرگ و میر را هم در پی دارد.

نکاتی خواندنی از بودجه ۹۴

اگر سیگاری هستید در سال آینده شاهد افزایش قیمت سیگار با شیبی نسبتا زیاد خواهید بود چرا که در بودجه دولت از محل افزایش نرخ سیگار در سال آینده، درآمدی ۱۸۰ میلیاردی در نظر گرفته شده است. هم چنین دولت درآمدی ۴۳۶ میلیارد تومانی از مالیات بر فروش سیگار پیشنهاد داده است.

صادر نکردن مجوز وزارت بهداشت برای سیگار

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه نگاه وزارت بهداشت به تولید، توزیع و مصرف سیگار همواره منفی است، گفت: وزارت بهداشت، برای سیگار هیچگونه مجوزی صادر نمی کند.