نامت بلند است ای دلیل آفرینش

رضا اسماعیلی از شاعران کشورمان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) شعری سروده است.

شاعران جهان در محضر رهبر انقلاب

علیرضا قزوه از برگزاری نخستین همایش بین المللی شاعران پارسی طی سه روز و در شهرهای تهران و اصفهان خبر داد.

دومین شب شعر «کافه لبخند» برگزار می‌شود

کافه لبخند افتخار دارد در هر برنامه میزبان یکی از جوانان عرصه موسیقی (البته بدون موسیقی) باشد و در این برنامه با امیرحسین استیری و صدای او لحظات خوبی خواهیم داشت.

بیانیه جمعی از شاعران در حمایت از شیخ النمر

جمعی از شاعران فارسی‌زبان با امضای بیانیه‌ای خواستار آزاد شدن شیخ النمر، رهبر شیعیان عربستان، از زندان‌های آل سعود شدند.

با کنگره‌ی مجازی پنجره آشنا شوید

کنگره مجازی از بسیاری از این مخارج بی نیاز ست و قریب به اتفاق بودجه در امر هدیه برگزیدگان ، داوران و برخی موارد علمی هزینه خواهد شد و هزینه های دیگر حد اقلی خواهد بود. همچنین وقت کمتری از شاعران و اساتید محترم را مصروف خود خواهد کرد. ضمنا آثار دریافت شده در سامانه ی جشنواره ثبت خواهند شد و در دراز مدت می توانیم صاحب آرشیو مناسبی از آثار دریافتی باشیم.

مگر بهار فصل شاعرها نیست؟

پاییز که می شود، آدم‌ها زیبایی ها را می بینند و لذت می برند اما چند روز نگذشته برایشان طبیعی و معمولی می شود. اما شاعر این گونه نیست. شاعر هر روز برایش روز جدید است و یک تولد جدید.

دیدار اهالی هنر در دومین «نوبت عاشقی»

میهمانان این برنامه آخرین سروده های خود را قرائت می کنند و علاوه بر این هر شب هنرمندان عرصه موسیقی برنامه های متنوعی را اجرا خواهند کرد.

قزوه: شاعران دهه ۶۰، پهلوانان ادب انقلابند

علیرضا قزوه گفت: چهار دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد، اما هنوز پهلوانان ادبی ما شاعران دهه 60 هستند. بعد از آنها دیگر پهلوانانی رشید در ادبیات ما نرویید. درست است که جوان‌هایی پا به پای آنها رشد کردند، اما امروز دوره تثبیت است و در این دوره باید در کنار جلسات تجلیل به فکر نقد و تذکره‌نویسی هم باشیم.

شعر شاعر بزرگ عرب در مدح رهبر انقلاب

یکی از بزرگترین شاعران عرب در صفحه اول دیوان اهدایی خود به رهبر معظم انقلاب قصیده‌ای سروده و در آن به مدح مقام معظم رهبری پرداخته است.

اگر آدمی مثل قزوه در آمریکا بود از او بت درست می‌کردند

زمانی قصد برگزاری کنگره ای با نام کنگره «شعر حوزه» را داشتم و در این کنگره برای اولین‌بار نلم شاعری طلبه با اسم قزوه را دیدم. بعدها قزوه به تهران آمد و در خیابان وحدت اسلامی خانه‌ای را اجرا کرد. ما هر وقت از مشهد به تهران می‌آمدیم به ایشان هم سری می‌زدیم. قزوه در آن زمان مسئول صفحه شعر مجله «امید انقلاب» بود و…