نشانه‌های‌اختلاف میان شاهزاده‌های‌سعودی

گزارش‌های غیررسمی حاکی از آن است که متعب بن عبدالله از تغییرات اعمال‌شده توسط پادشاه جدید عربستان به شدت خشمگین شده و بر این باور است که فریب خورده است.

آیا مقرن پادشاه آینده عربستان خواهد بود؟

تعیین جانشین براساس سنت معمول حق پادشاه سعودی است اما پست جانشین ولیعهدی و گماردن فردی در این پست تاکنون در عربستان وجود نداشته است و با انتصاب مقرن نام دو برادرش که از جهت سن و سال گزینه پست جانشین ولیعهد بوده اند، از قلم افتاده است.

نقش آمریکا در معادلات داخلی حکومت آل سعود

ملک عبدالله و اطرافیان او از اینکه بهار عربی نتوانست منجر به استقرار دموکراسی‌های استوار در تونس، مصر، یمن، بحرین، لیبی و سوریه شود، بسیار خوشحال هستند. بهار عربی باعث شد که دولت‌های رقیب عربستان در منطقه ضعیف و شکننده شوند. برای مثال، مصر-یکی از جدی‌ترین رقبای عربستان در منطقه- اکنون در دامن آشوب و بی ثباتی سیاسی دست و پا میزند.

شکایت شاهزادگان سعودی از «بندر»

به دنبال ناکامی «بندر بن سلطان» در براندازی حکومت سوریه و پس از آن عدم موفقیت در تحریک آمریکا برای برافروختن جنگ علیه سوریه، ۱۷ نفر از شاهزادگان متنفذ آل‌سعود شکایتی تنظیم و به دفتر پادشاهی عربستان سعودی تحویل داده‌اند.

مرگ نایف؛ نزاع قدرت در عربستان سعودی

مرگ نایف بن عبد العزیز ولی عهد عربستان خبری بود که شبکه العربیه در روز شنبه 27 خرداد به نقل از دربار سعودی روی خروجی خود قرار داد. مرگی که منجر به افزایش تنش‌ها در نسل دوم فرزندان ملک عبدالعزیز و حتی تشدید آن بین نوه‌های او در کسب قدرت می‌شود.

خوش‌گذرانی‌ شاهزاده‌ها و فقر مردم در سرزمین طلای سیاه

سرکوب در عربستان در کنار رشوه رژیم حاکم برای خرید مشروعیت به رسانه‌ها منجر شده تا مشکلات این کشور از چشم‌ها دور باشد ولی این سکوت و آرامش با جرقه ای ناگهانی به طوفانی غیرقابل مهار بدل خواهد شد.

اختلافات بی پایان شاهزادگان سعودی

یک پایگاه عرب زبان با اشاره به انتصابات جدید ملک عبدالله از ناخرسندی برخی از شاهزادگان از این انتصابات و گشوده شدن اختلاف جدیدی در خاندان سعود پرده برداشت.

رشوه انگلیس به شاهزادگان سعودی

روزنامه “ساندی تایمز” از رشوه میلیونها پوندی یک شرکت انگلیسی به شاهزاده سعودی برای بستن قراردادی امنیتی -نظامی به ارزش سه میلیارد دلار خبر داد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.