خدا در قیامت چه کسانی را شفاعت می‌کند؟

شفاعت نظیر توبه یکی از ابعاد رحمت الهی است که به روی بندگان باز می‌شود منتها این تصور که شفاعت و توسل به خدا، شرک محسوب می‌شود یک فکر انحرافی از سوی وهابی‌ها است.

توصیه رهبر انقلاب به مداح مشهور

ر هیچ کجا نه در منابع شیعه و نه در منابع سنی نداریم که در هنگام بردن نامی غیر از خدا دستان خود را بالا ببرید.

پاسخ به شبهه‌ای درباره درخواست شفا از انبیاء

همانگونه که بیان شده است، ملاک توحید و شرک در دست ما نیست که کاری را عین توحید و کار دیگر را شرک قلمداد کنیم، بلکه برای خود، معیار و میزانی دارد که باید کارها با آن معیار سنجیده شود، که با دو مثال این معیار روشن می‌شود.

چه کنیم تا برخی شبهات در ما اثر نکند؟

در زمان غیبت، که دسترسی به امام نداری، گاهی در ذهنت راجع به امام شبهه پراکنده میکنند. اینطور نیست؟ ریشه کار را میخواهند بزنند.

برخی شبهه‌ها آدم را از دین خارج می‌کنند

همیشه شماره تلفن یک اسلام شناس همراهتان باشد زیرا برخی شبهه ها می توانند شما را از دین خارج کنند؛ همچنین در این ایام اعتکاف سعی کنید نماز و قرائت نمازتان را به کمک یکدیگر و روحانیون حاضر در اعتکاف درست کنید و هرکسی که به شما ظلم کرده است را ببخشید تا خداوند گناهان شما را ببخشد.

پورتال جامع مهدویت آغاز به کار کرد

نسخه آزمایشی پورتال جامع مهدویت با هدف پاسخگویی به پرسش‌ها و شبهات و ساماندهی محصولات، برنامه‌ها و فعالان مهدویت راه‌اندازی گردید.

پاسخ به شبهات در «نور هدایت»

نور هدایت نوشته سید محمدنجفی یزدی است که به شبهات مطرح شده در کتاب «آن‌گاه که صحابه را شناختم» منسوب به «ابو خلیفه علی بن محمد قصیبی» پاسخ داده است.

اگر شهید بهشتی زنده بود، با قانون اساسی کنونی کنار می‌آمد؟

بسیاری از پژوهش‌گران تاریخ انقلاب شهید مظلوم دکتر بهشتی را از موثرترین چهره‌های انقلابی در تدوین قانونی اساسی جمهوری اسلامی می‌دانند، اما امروز برخی معتقدند که قانون اساسی به هنگام بازنگری و پس از آن اندیشه‌های این شهید بزرگوار را دور زده‌است!

پاسخ به يك شبهه توسط حاج آقا مجتبی تهرانی

بیت المال به خودی خود حرام نیست، بلکه موضوعی که اینجا مطرح است نحوه استفاده از بیت المال می‌باشد. در اینجا یزیدیان از بیت المال برای کشتن فرزند رسول خدا (ص) استفاده کردند و این باعث پر شدن شکم هایشان از حرام شده بود. در حالیکه آنچه از سند‌های تاریخی مشخص است این است که حر از ابتدا به نیت کشتن امام حسین (ع) به میدان نیامده بود و قصد استفاده نامشروع از بیت المال را نداشت.

مجالس عزاداری برای امام حسین(ع) تنها مجلس تخلیه عاطفه نیست!

حجت‌الاسلام والمسلمین حامد منتظری‌مقدم پژوهشگر و عضو هیئت مدیره انجمن تاریخ پژوهان حوزه علمیه قم در سی‌امین نشست از دور دوم سلسله نشست‌های عاشوراپژوهی چهل منزل تا اربعین، با بیان اینکه عزاداری‌ امام حسین(ع) با شبهه افکنی‌ها و تهدید‌های جدی مواجه شده است به تشریح چیستی عزاداری پرداخت

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.