نقدی بر تعدد شبکه‌های تلویزیونی بدون ظرفیت‌سازی برای تولید

آیا با تاسیس شبکه های جدید و پخش برنامه‌های تکراری می‌توان با افتخار اعلام کرد که قله‌های جذب مخاطب ایرانی را فتح کرده‌ایم و دیگر نگران هجوم فرهنگ ماهواره‌ای نخواهیم بود؟ با بهره گیری از کدام تئوری و نظریه به سراغ تولید کمی رفته‌ایم؟ آن هم در بستری از لودگی و سطحی نگری که قطعا اثری از ارائه ی فرهنگی مطلوب و موثر در آن نخواهد بود.

تهدید شبکه‌های متعدد برای صدا و سیما

گسترش تکنولوژی دیجیتال در سال های اخیر به سازمان صدا و سیما این امکان را داده است که بدون نیاز به امکانات فنی گسترده و بدون صرف هزینه فراوان، شبکه های جدیدی را راه اندازی کند. این موضوع آسیب های جدی به صدا و سیما وارد کرده است که مهمترین آن وارونگی هرم قدرت در این نهاد مهم به عنوان مهمترین تولیدکننده برنامه های فرهنگی در کشور است.

نیروی انتظامی شبکه تلویزیونی ایجاد می کند

جانشین معاونت اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه در حال حاضر سیستم مستندات وارد فرآیند تصمیم سازی در سطح کلان ناجا شده است، گفت: تصمیم داریم در آینده تلویزیونی اینترنتی و یا شبکه‌ای با همکاری صدا و سیما راه‌اندازی نماییم.

نظر جنتی درباره ماهواره و شبکه‌های خصوصی

ما باید اجازه دهیم همه افرادی که می‌خواهند از شبکه‌های مختلف تلویزیونی استفاده کنند، بتوانند به راحتی به این شبکه‌ها دسترسی داشته باشند.

راه‌اندازی شبکه «نسیم» با محوریت طنز

شبکه تلویزیونی «نسیم» با محوریت پخش برنامه‌های طنز راه‌اندازی می‌شود.

راه‌اندازی سه شبکه آزمایشی تلویزیونی

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: احتمالاً تا پایان امسال ۳ شبکه آزمایشی در سطح تهران افتتاح خواهد شد.

شبکه‌های سلامت و تماشا افتتاح شد

شبکه های سلامت و تماشا پنجمین و ششمین شبکه های تلویزیونی هستند که تاکنون توسط رییس جمهوری افتتاح شده اند.

سه شبکه جدید تلویزیونی افتتاح می‌شود

معاونت سیما تصمیم دارد سه شبکه تلویزیونی جدید راه‌اندازی کند.

در مصر افتتاح شد: شبکه زنان برقع پوش

در ماریا تی وی هیچ مردی در طول برنامه حق حضور ندارد و حتی پیغام تلفنی از مردان پخش نمی‌شود.. هدف این برنامه آن است که نشان دهد زنان نیاز ندارند برای دیده شدن زیبایی‌های خود را به نمایش بگذارند.

سیاست یک بام و دو هوای سیما در مسئله‌ حجاب

عدم تعریف روشن از حجاب، زمینه‌ی تعاریف سلیقه‌ای از پوشش را فراهم کرده و باعث ظهور این اختلافِ فاحش میان عملکرد دستگاه‌های دولتی و وابسته به حکومت در موضوع حجاب و پوشش شده است.