تجلیل از اسماعیل‌ امینی در شب‌شاعر

هفدهمین مراسم «شب شاعر» با حضور جمعی از شعرا و علاقه‎‌مندان از جمله مشفق کاشانی، دکتر محمدرضا سنگری، حسین اسرافیلی فاضل نظری، علی‌محمد مودب محمدرضا سهرابی‌نژاد، ، شهرام شکیبا، افشین علا، مصطفی محدثی خراسانی و جمعی از علاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی به تجلیل از دکتر اسماعیل امینی خواهد پرداخت.

تجلیل از محمدرضا سهرابی‌نژاد در شب شاعر

محمدرضا سهرابی‌نژاد مانند بسیاری از دیگر شاعران انقلاب در قالب‌های گوناگون غزل، رباعی، دوبیتی و حتی شعر سپید ذوق‌آزمایی کرده است اما بیشتر به رباعی‌سرایی اشتهار دارد. رباعیات او با الهام از فرهنگ سنتی و ادبی شاعر، حوادث روز انقلاب را به تصویر می‌کشد. تاثیر هویت‌های ملی و اسلامی در آثار او همچون دیگر شاعران انقلاب پیداست.

«شب‌شاعر» از غلامرضا کافی تجلیل می‌کند

پانزدهمین مراسم «شب شاعر» سازمان هنری رسانه‌ای اوج سه‎شنبه 22 مهرماه به تجلیل از دکتر غلامرضا کافی می‌پردازد.

تقدیر از «علی‌محمد مودب»

سیزدهمین «شب شاعر» سازمان هنری رسانه‌ای اوج به تقدیر از «علی‌محمد مودب» شاعر و مدیر انتشارات شهرستان ادب در نخلستان اوج می‌پردازد.

تجلیل از «احد ده‌بزرگی» شاعر انقلابی

لازم به ذکر است این مراسم روز سه‌شنبه 8 بهمن‌ماه 92 از ساعت 14:30 در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نشانی «خیابان طالقانی، روبروی سینما فلسطین، خیابان برادران مظفر شمالی، شماره‌ی 98» برگزار می‌شود.

اشعار حسان پشتوانه‌ای چون علامه امینی دارد

حجت الاسلام زائری با اشاره به ویژگی استاد چایچیان اظهار داشت: تولید آثار چایچیان پشتوانه ای دارد و آن پشتوانه ارتباط داشتن با علامه امینی است؛ قطعاً این ارتباط را می توان از ویژگی های مهم این شاعر آیینی کشور دانست.

فرید: خود را در نقطه صفرمرزی می‌بینم

خود را شاعر نمی دانم و این تعارف نیست، بلکه خودم را در نقطه صفرمرزی می بینم که تازه می خواهم وارد عالم شعر شوم ولی باز هم نمی توانم و در آنجا مانده ام.

از شاعر «مثنوی شهادت» تجلیل می‌شود

چهارمین مراسم «شب شاعر» در نکوداشت شاعر و ترانه سرای انقلاب اسلامی، قادر طهماسبی(فرید) در نخلستان سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار می شود.

ده نمکی: یوسف‌علی میرشکاک آوینی ثانی است

ورود میرشکاک در کنار افرادی که مطالبات جنگ و جبهه را داشتند از جهت اجحافی که در حق آ‌وینی شده را در اینجا جبران گردید، پراهمیت بوده است. به این معنا که از اندیشه‌های آوینی در زمینه مطالبات انقلابی استفاده نشد ولی ورود میرشکاک این نقیصه را جبران کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.