پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

دلیل انتخاب عنوان «شرح اسم» برای خاطرات رهبری

نویسنده کتاب «شرح اسم» گفت: در اصطلاحی در علم منطق گفته می‌شود اگر نتوانیم به ذات یک حقیقت پی ببریم به شرح آن می‌پردازیم و دلیل انتخاب عنوان کتاب «شرح اسم» نیز همین است.

این‌بار خبری از چشم‌بند نبود

پس از چندی برایم غذا آوردند و با خوردن آن مرا سوار یک خودرو کردند. ماشین به طرف بیرون شهر حرکت کرد. نمی‌دانستم مقصد آن‌ها کجاست و این که می‌خواهند چه کنند. خودرو عادی… بدون چشم‌بند… حرکت به بیرون شهر… همه این‌ها اموری بود که وضع فعلی را با گذشته متمایز می‌کرد

معرفی برگزیدگان طلایی‌ترین جایزه ادبی ایران

آیین پایانی طلایی ترین جایزه ادبی ایران همزمان با زادروز جلال آل احمد با حضور وزیر ارشاد در حالی آغاز شد که بر اساس فهرست اعلام شده «نورالدین پسر ایران»، «شرح اسم» جوایز بخش برگزیده مستندنگاری دریافت می کنند.

«شرح اسم»٬ روایت زندگی سیاسی رهبر بود

نویسنده «شرح اسم» در پاسخ به سوالی در مورد علت نپرداختن به سایر حوزه‌های مرتبط با زندگی رهبر انقلاب، «شرح اسم» را زندگی‌نامه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای معرفی کرد و افزود: اگر دستم پر بود، به سایر حوزه‌های مرتبط با زندگی ایشان در مقطع یادشده نیز می‌پرداختم، اما متاسفانه چنین امکانی وجود نداشت.

تجلیل رهبر انقلاب از «بینوایان»

گاه چون بينوايان را دوباره خواند و در ضمير او به آسمان خراشي ماند كه سر به آسمان مي سايد. بینوایان یک معجزه است در عالم رمان نويسي… كتاب جامعه شناسي است، كتاب تاريخي است، كتاب انتقادي است، كتاب الهي است، كتاب محبت و عاطفه و عشق است.

کتاب «شرح اسم» بزودی در نمایشگاه قرآن

کتاب «شرح اسم» با انجام آخرین اصلاحات در برخی غرفه های نمایشگاه قرآن ارایه می شود.این کتاب هم اکنون مراحل نهایی چاپ را طی می کند.

نظر به «شرح اسم»

سبک خاص مبارزات آیت‌الله خامنه‌ای، همراه با تقیه، به همان معنای خاص و اصیل اسلامی است، که هیچ ارتباطی به ترس و سکون و معانیِ منفعلِ مرسوم از تقیه ندارد. این تقیه به معنای مبارزه‌ی تمام‌عیار است، به‌شکلی که دشمن متوجه این مبارزه نشود. این روش مبارزه، به‌روشنی در سیر کتاب مشخص است. اگر در بازجویی‌ها، عقب‌نشینی‌های ظاهری دیده می‌شود، این همراه است با حملات شدید و عمیقِ پیش و پس از بازداشت؛

كتاب شرح اسم، بعد از انجام اصلاحات منتشر خواهد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره انتشار كتاب «شرح اسم» گفت: اين كتاب بعد از انجام اصلاحات، منتشر خواهد شد و قطعا مورد توجه جامعه نيز قرار خواهد گرفت

اطلاعیه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب درباره کتاب «شرح اسم»

دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظلّه العالی) با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی را درباره انتشار کتاب «شرح اسم» ارائه داد.

وقتی که ریش آیت الله خامنه‌ای را تراشیدند + عکس

«این قدر خوشحال شده بودم… که بی اختیار با این سلمانی و آن گروهبان مرتب بنا کردم حرف زدن و خندیدن… تعجب می‌کردند اینها که من چه طور آخوندی هستم که دارند ریشم را کوتاه می‌‍کنم و من این قدر خوشحالم… به او گفتم استاد این آینه را بده چانه ی خودم را چند سال است ندیده‌ام… خنده اش گرفت. آینه اش را داد. بنا کردم به صورتم نگاه کردن.»

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.