دستاوردهای بی نظیر و چالشهای شرکت های دانش بنیان

آن مسوولانی که توان متخصصان ایرانی را باور ندارند، برنامه امشب ثریا را ببینند!
از دستگاه های ایکس ری ایرانی برای کشف سرطان قاچاق تا موتور توربو جت بومی
در مناقصات و خرید تجهیزات دستگاه های دولتی،  شرکت های دانش بنیان ایرانی چقدر اولویت دارند؟
امشب (چهارشنبه) ، ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما

هرجا روی پای خود ایستادیم تحریم‌ها را برداشتند

رهبر انقلاب، تکیه بر شرکتها و مجموعه های دانش بنیان را از دیگر ارکان اقتصاد مقاومتی برشمردند و با اشاره به ضرورت حمایت دولت از این مجموعه ها افزودند: پیشرفتها نباید انسان را قانع و متوقف کند بلکه باید مشوق پیشرفتهای بیشتر و طی کردن راههای نرفته و میان بر شود.

شرکت‌های دانش‌بنیان امشب به ثریا می‌روند

برنامه «ثریا» امشب با دعوت از برخی شرکت‌های دانش‌بنیان پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های علمی را بررسی می‌کند.

آیا مدیران صنعتی از تحریم‌ها درس گرفته‌اند؟

از نگاه این مدیران اگر حتی حجاب تحریم هم کنار برود، باید با شتابی بیش از گذشته به سراغ خرید انواع فناوری‌ها و محصولات خارجی رفت تا عقب افتادگی تولید را جبران کرد. پژوهش و نوآوری را هم می‌توان به عنوان یک موضوع لوکس و زینتی برای آینده و عادی شدن اوضاع صنعت واگذاشت. اگر خدای ناکرده این نگاه غالب شود، گویی تحریم ظالمانه فناوری اساساً رخ نداده و همان چرخه معیوب دوباره با قدرت بیشتری بازتولید خواهد شد. در این صورت واقعاً باید نگران فردای تحریم‌ها باشیم!

۶ آسیب اقتصاد ما

اهمیت اقتصاد مقاومتی از آن‌جا ناشی می‌شود كه هجمه‌ی دشمنان انقلاب اسلامی برای متوقف كردن روند پیشرفت انقلاب در سال‌های اخیر بیش از هر زمان دیگری بر عرصه‌ی اقتصاد تمركز یافته است. دشمنان در پی فشار اقتصادی به دنبال این هستند كه اولاً روند پیشرفت كشور را متوقف نمایند، ثانیاً از طریق دشوارساختن زندگی اقتصادی برای مردم، اعتماد و دلبستگی ایشان را به نظام كاهش دهند و نظام جمهوری اسلامی را از درون به سمت تضعیف و نهایتاً فروپاشی ببرند.

موانع موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور

ما بعد از جنگ و در اثر ظرفیت جمعیت جوان و سیاست‌های بجای سیاست‌گذاران جهش خوبی در پرورش نیروی تحصیلکرده و تولید دانش داشته‌ایم. اما از ایجاد فرصت‌های تولیدی و شغلی متناسب با تخصص این جوانان تحصیلکرده و ایجاد شرایط رشد و پویایی برای آنان غفلت کرده ایم.

سازمان‌های «دانش بنیان» و مختصات آن

سازمان دانش بنیان یا دانایی محور، سازمان‌هایی هستند که در آن‌ها ترکیب گسترده‌ای از متخصصان وجود دارد که عملکرد خود را با دریافت بازخورد از همکاران و مشتریان تنظیم می‌کنند.

رهبر معظم انقلاب: اقتصاد مقاومتی واقعیتی است که باید محقق شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در دیدار جمعی از پژوهشگران و مسئولان شركت‌های دانش‌بنیان، یکی از راه‌های عبور از مقطع حساس و سرنوشت‌ساز کنونی را جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی خواندند و تأکید کردند: اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست، بلکه یک واقعیتی است که می‌بایست محقَق شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.