شعار روی در و دیوار؛ خشم تاریخی ایرانیان

برخی از رسانه‌های مطرح انگلیسی پس از بازگشایی سفارت بریتانیا در تهران با انتشار عکس‌هایی از شعارهای ضد انگلیسی منقش بر دیوارهای سفارت، این را نشانه‌ای از خشم گذشته ایرانی‌ها در قبال انگلیس دانستند.

کارهایی که برای تحقق شعار سال نباید انجام داد

همایشهایی با عنوان «همدلی و هم زبانی ریشه‌ها و پیامدها»!، «همدلی و همزبانی ملت و دولت چرایی چگونگی»، «نقش فلان موضوع در ایجاد همدلی» و …. همایشهایی است که به نظر از همین الان در بعضی نهادها آماده برگزاری برای سال 94 است!! منتهی به نظر می‌رسد این گونه همایشها و سمینارها که به تعبیر رهبری بیشتر به جلسه سخنرانی شبیه است دردی از همدلی و هم زبانی دوا نخواهد کرد.

شعارهای هسته‌ای راهپیمایی ۲۲بهمن

راهپیمایی 22 بهمن امسال در حالی در تهران برگزار شد که بخش عمده‌ای از شعارهای این روز به مذاکرات هسته‌ای اختصاص داشت.

90 شعار متفاوت ویژه راهپیمایی یوم الله 22بهمن

ظرفیت زیاد این راهپیمایی باعث خواهد شد پیام‌های مردمی از طریق رسانه‌ها در فضای داخلی و بین المللی بارتاب پیدا کرده و پیام مقاومت مردم ایران را به جهان مخابره کند.

نقد توافقنامه ژنو باز هم قربانی گرفت

هر کشوری که در آن آزادی اندیشه و سخن و بیان و قلم و گردش آزاد اطلاعات بیشتر باشد، زمینه پیشرفت و تعالی در آن کشور مهیاتر خواهد بود. بی تردید اگر در جامعه‌ای بیان‌ها بسته و قلم‌ها شکسته شود اعتماد عمومی در آن جامعه از بین خواهد رفت.

پاسخ رهبر انقلاب به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی

این اقتصاد، عدالت‌محور است؛ یعنی تنها به شاخصهای اقتصاد سرمایه‌داری ـ [مثل] رشد ملّی، تولید ناخالص ملّی ــ اکتفا نمیکند؛ بحث اینها نیست که بگوییم رشد ملّی اینقدر زیاد شد، یا تولید ناخالص ملّی اینقدر زیاد شد؛ که در شاخصهای جهانی و در اقتصاد سرمایه‌داری مشاهده میکنید. در حالی که تولید ناخالص ملّی یک کشوری خیلی هم بالا میرود، امّا کسانی هم در آن کشور از گرسنگی میمیرند! این را ما قبول نداریم. بنابراین شاخص عدالت ـ عدالت اقتصادی و عدالت اجتماعی در جامعه ـ یکی از شاخصهای مهم در اقتصاد مقاومتی است

نام‌گذاری سال‌ها چرا صورت می‌گیرد؟

مساله عزم ملی و فرهنگ ملی از مسائل مهمی هستند که در شعار سال گنجانده شده است. مسائلی چون استفاده از تولیدات داخلی و اهتمام به آن از جمله موضوعاتی هستند که زیر سایه فرهنگ سازی درست تحقق می‌پذیرد. سه گانه‌ اقتصاد، فرهنگ و علم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است بر همین نکته تاکید دارد که این مسائل جدا از هم نیست و برای رسیدن به هر سه این موارد باید به همه آنها توجه همزمان صورت گیرد که البته در این زمینه تلاشی جهاد گونه نیاز است.

حاتمی‌کیا: بچه‌هایم با بلندگوی من به نفع موسوی الله اکبر می‌گفتند

گرایش فکری و سیاسی بچه های من همگی به آقای موسوی بود و در کوران حوادث پس از انتخابات سال 88 این ها به پشت بام می رفتند و با بلندگوی کارگردانی من الله اکبر می گفتند.

بررسی یک شعار؛ آیا چرخ کارخانجات می‌چرخد؟

هرچند با اجرای توافق ژنو و پلمب شدن بسیاری از سانتریفیوژهای کشور، شعار چرخیدن سانتریفیوژها (البته به گفته دولتی ها به طور موقت) تعلیق شده است؛ اما اکنون با گذشت ۷ ماه از روی کار آمدن دولت روحانی، فرصت مناسبی است تا به وضعیت کارخانجات کشور نیز پرداخته شود که آیا چرخ کارخانجات می چرخد؟

پژویان: از پس فساد برنیامدیم اما امیدواریم

در ایران هراز چندگاهی پرونده‌های فساد اقتصادی با رقم‌های بالا افشا می‌شود که معمولا در پایان بررسی‌ها نتیجه‌ای متفاوت مشاهده نمی‌شود و بازهم پس از چند سال فسادهایی با رقم‌هایی که صفرهای آن قابل شمارش نیست تیتر روزنامه‌ها و رسانه‌ها می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.