شعر خلیل شعر انقلاب برای شهید احمدی‌روشن

عمرانی در ابتدای سروده خود این مثنوی را به شهید «مصطفی احمدی روشن» تقدیم می‌کند و می‌افزاید «این شعر لبیکی است به نبی‌الله الاعظم(ص) و کوثر تبارش».

اشعار حسان پشتوانه‌ای چون علامه امینی دارد

حجت الاسلام زائری با اشاره به ویژگی استاد چایچیان اظهار داشت: تولید آثار چایچیان پشتوانه ای دارد و آن پشتوانه ارتباط داشتن با علامه امینی است؛ قطعاً این ارتباط را می توان از ویژگی های مهم این شاعر آیینی کشور دانست.

با کنگره‌ی مجازی پنجره آشنا شوید

کنگره مجازی از بسیاری از این مخارج بی نیاز ست و قریب به اتفاق بودجه در امر هدیه برگزیدگان ، داوران و برخی موارد علمی هزینه خواهد شد و هزینه های دیگر حد اقلی خواهد بود. همچنین وقت کمتری از شاعران و اساتید محترم را مصروف خود خواهد کرد. ضمنا آثار دریافت شده در سامانه ی جشنواره ثبت خواهند شد و در دراز مدت می توانیم صاحب آرشیو مناسبی از آثار دریافتی باشیم.

ادای احترام ۱۰۰ شاعر به سلمان شعر انقلاب

مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان اینکه در همایش «سلمان سلام» ۱۰۰ شاعر ایرانی و خارجی حضور خواهند داشت، گفت: شعر سلمان در مرزهای ایران باقی نماند. در سروده‌های او رگه‌هایی از بیداری اسلامی دیده می‌شود.

قزوه: شاعران دهه ۶۰، پهلوانان ادب انقلابند

علیرضا قزوه گفت: چهار دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد، اما هنوز پهلوانان ادبی ما شاعران دهه 60 هستند. بعد از آنها دیگر پهلوانانی رشید در ادبیات ما نرویید. درست است که جوان‌هایی پا به پای آنها رشد کردند، اما امروز دوره تثبیت است و در این دوره باید در کنار جلسات تجلیل به فکر نقد و تذکره‌نویسی هم باشیم.

اگر شاعری وزیر ارشاد می‌شد…

حرف اصلی من این است که شعر در کشور مدیریت نمی‌شود. اینکه وظیفه چه ارگانی است که به داد شعر و شاعر برسد، نمی‌دانم.

حال عمومی شاعر جبهه‌ها خوب است

فرزند غلامرضا کاج، شاعر نوحه‌های جبهه، از بهبود نسبی وضعیت عمومی حال پدرش خبر داد و گفت: سطح هوشیاری پدرم پایین بود، اما در حال حاضر در وضعیت بهتری به سر می‌برد.

طلایه‌دار شعر انقلاب تنهاست

مردی که بی‌هراس از همه تهمت‌ها و انگ‌هایی که دیکتاتورهای حقیر جریان شبه روشنفکری به او بستند، حتی یک قدم از اصول خود پا پس نکشید و بی‌هراس از همه بایکوت‌ها و رفتار و برخوردهای تشکیلاتی حتی کسانی که بر خود نام روشنفکران دینی نهاده‌اند.

شعر: مسجد ز اذان آخرت مست هنوز

آنجا با هفت قلم آرایش/ تنها … با هفت قلم آرایش/ تا از که دل و دین ببرد آمده باز/دنیا با هفت قلم آرایش…

شعر عاشقانه با یک شرط

رهبر انقلاب نه‌فقط در حوزه‌ی شعر آیینی و شعر انقلاب، بلکه تمام موضوعات شعری و حتی شعر عاشقانه را به شرط نجابت و پارسایی تأیید کرده‌اند. پارسایی و عفت کلمه و کلام در عشق عفیف و فکر لطیف از منظر ایشان پذیرفته است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.