پنجمین جشنواره شعر انقلاب فراخوان داد

پنجمین جشنواره شعر انقلاب در دو بخش شعر و پژوهش فراخوان داد و شرکت کنندگان تا 30 آبان 94 فرصت دارند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

«ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» رونمایی می‌شود

جلد یک کتاب «ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» تالیف غلامرضا کافی با حضور چهره‌های ادبی و فرهنگی در خبرگزاری فارس رونمایی خواهد شد.

شعر: مرد با هر چه سِتم، هر چه بلا می‌ماند

می‌رسیم آخر و افسانۀ واماندنِ ما | همچو داغی به ‌دل حادثه‌ها می‌ماند || بی‌صداتر زِ سکوتیم، ولی گاهِ خروش | نعرۀ ماست که در گوش شما می‌ماند

ضرورت تبدیل شدن شعر انقلاب به موسیقی

سعید بیابانکی را بی شک می توان یکی از پرچمداران شعر انقلاب و دفاع مقدس دانست. برای بررسی حال و روز این ژانر از شعر به سراغ شاعر نام آوازه کشورمان رفتیم تا ضمن بررسی کم و کاستی های شعر انقلاب راههای بهبود را نیز جستجو نماییم.

جشنواره شعر فجر باید چندصدایی باشد

ما تحت حمایت یک نظام زندگی می‌کنیم و خواه ناخواه زندگی در این نظام را پسندیده‌ایم و شرایط را پذیرفته‌ایم. تا آنجایی که نیت و فکر براندازی نظام در نحله‌ای وجود نداشته باشد، چرا باید ما این فرصت مناسب را برای همایش نحله‌های مختلف مهیا نکنیم. این بهترین فرصت است برای این کار. این فضا بهترین فضا برای تلاقی شعرهای مختلف است تا نحله‌های تازه شعری ایجاد شوند.

ورشکستگان ادبیات می‌خواهند برای شعر انقلاب تعیین تکلیف کنند

درست است که آقای کاکایی به عنوان دبیر جشنواره، مجری آرا و نظرات شورای سیاستگذاری جشنواره باشند، ولی متاسفانه عده ای بی حکم به دعوت دبیر جشنواره کمیته ای تشکیل می دهند که عمل آن ها یک کار غیر قانونی است… اگر این افراد فکر می کنند می توانند خط شعر انقلاب را عوض کنند باید بدانند در حال حاضر شعر انقلاب و شاعران انقلاب در اوج هستند. لازم نیست ورشکستگان برای ما تعیین تکلیف کنند.

اعلام برگزیدگان سومین جشنواره شعر انقلاب

برگزیدگان سومین دوره جشنواره شعر انقلاب عصردیروز در حوزه هنری معرفی و تقدیر شدند.

علی محمد مودب

شعر، شاعر، زندگی

ابطه‌ی هنر و زندگی، رابطه‌ی تأثیر و تأثر است. هنر از زندگی متولد می‌شود و بر زندگی هم تأثیر می‌گذارد. نمی‌شود منکر این رابطه شد. انسان به محیط، فعالیت‌هایش و نسبت به زندگی خودش شناخت دارد که به همان اندازه زندگی را فهم می‌کند؛ یعنی لایه‌ها، اعماق و جهان‌ها را و این هنر است.

قزوه: سهراب سپهری معلم شعر انقلاب است

در نشست همایش سهراب سپهری، از نمایش خودرو این شاعر در همایش «صدای پای آب» و راه‌اندازی دو جایزه به نام او در زمینه محیط زیست و حامیان مبتلایان به سرطان خبر داده شد.در این نشست همچنین علیرضا قزوه عنوان کرد، سهراب سپهری معلم شعر انقلاب است و اگر بیش‌تر زندگی می‌کرد، ممکن بود بر اثر شگفتی‌های بعد از انقلاب، نگاهش تغییر کند.

شاعران عمار را روایت می کنند

کتاب «روایت عمار» که به کوشش راضیه رجایی گردآوری شده شامل اشعاری است که پنجاه تن از شاعران توانا، متعهد و انفلابی کشور در حمایت و میثاق با ولایت و رهبری سروده‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.