انتقاد از شعربافی برخی شاعران جوان

قادر طهماسبی با بیان اینکه بیشتر شعرهای این روزها مایه آبروریزی است، گفت: به تازگی به جای سرودن، شعر می‌بافند یعنی آهنگ ناموزونی به دست شاعر می‌رسد و او به رویش چیزی می‌بافد و اسمش را می‌گذارد شعر.

تفکر درباره شعر معاصر کم‌یاب شده است

محمد مهدی سیار در نشست بررسی کتاب «نیست انگاری و شعر معاصر» درباره این اثر میرشکاک گفت: متاسفانه در میان فیلسوفان، تفکر درباره هنر معاصر و شعر معاصر کم‌یاب و یا نایاب است اما میرشکاک در اندیشه فلسفی به سراغ شعر رفته است.

شعر “پُست مدرن” یا “پَستِ مدرن”؟

غزل یا شعر پست مدرن، از انواع جریانات و گرایش‌های شعری است که در سال‌های اخیر وارد فضای ادبیات ایران شده است.

انتقاد از موج مجازی «بق‌بقوها»!

اسماعیل امینی با انتقاد از همراهی شاعران جوان با موج‌های مجازی ایجاد شده توسط افرادی مانند «امیر تتلو» گفت: ما در روزگار رواج «بق بقوها» هستیم و شاعر باید مراقب باشد!

لفاظی‌های منظوم با ذبح معنا

آنچه نظریه «هنر برای هنر» خوانده و تأکید شد که شعر دلیلی بر پایبندی بر بیان حکمت و اخلاق ندارد و هر آنچه در این امر مورد بررسی قرار می‌گیرد، تنها لفظ است و لفظ است و لفظ، شعر امروز را از محتوا تهی‌تر و به ساحت لفاظی نزدیک‌تر کرد.

عمده شاعران امروز نماینده شعر ما نیستند

علی محمد مودب می‌گوید: عموم شاعران ما نمی‌توانند نماینده شعر امروز باشند. شعر ما را برخی چهره‌های شاخص نمایندگی می‌کنند که به شدت با حکمت و اندیشه ازلی اسلامی ما پیوند دارند.

توهم لایک شعر جوان

سعید بیابانکی می گوید نوعی خودشیفتگی و اعتماد به نفس کاذب در جریان شعر معاصر باعث شده که شعر از معناگرایی ذاتی خود خارج شود و به صورت گرایی محض بیافتد.

انتقاد سعیدی راد از اشعار کف خیابانی

عبدالرحیم سعیدی راد با اشاره به اینکه برخی از دفاتر شعر منتشر شده در کشور نیاز به بررسی محتوایی پیش از چاپ دارند گفت: برخی از اشعار امروز آن قدر کف خیابانی است که نمی‌شود با هیج ارزشی منطبقش دانست.

جای خالی قرآن در شعر معاصر

رضا اسماعیلی می گوید در نبود نظریه ادبیات توحیدی و مواجهه با سیر نظریات ترجمه شده غربی در کشور، طبیعی است که شعر جوان ما از مفاهیم معنوی تهی شده و به سمت ساختارگرایی صرف غربی متمایل شود.

امینی: میرشکاک، پرومته است

یک منتقد ادبی و استاد دانشگاه گفت: میرشکاک پرومته‌ای است که روشنایی و نور آتش را به فضای سرد اداری می‌آورد و رنج آن را خود تحمل می‌کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.