خیمه عراق در بزرگترین میدان نفتی ایران

پس از عقب ماندگی ایران در طرح توسعه پارس جنوبی و مهاجرت گازهای ترش این میدان مشترک به سمت قطر، حالا در توسعه بزرگترین میدان مشترک نفتی با عراق هم به طور کامل عقب مانده است.

«شل» به هواپیمای لاریجانی سوخت نداد

رویترز روز سه‌شنبه از عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل «علی لاریجانی» رئیس مجلس در فرودگاه «کیپ‌تاون» خبر داده و نوشته است که این اقدام شرکت «داچ شل» موجب شد تا بخشی از دیدارهای لاریجانی در سفر به آفریقای جنوبی میسر نشود.

شهید مبارزه با کمپانی شل در نیجریه

این تصویری از «کِن سارو ویوا»، نویسنده و شاعر نیجریه ای است که در سال 1995، توسط نظامیان دست نشانده شرکت نفتی «رویال داچ شل» در نیجریه بازداشت و اعدام شد. اتهام او، فعالیت علیه گندکاریهای کمپانی شل، در نیجریه بود. عکس او را در اعتراض به تداوم و تحکیم حضور شرکت صهیونیستی شل در ایران، اینجا گذاشته ام.

فریاد اعتراض به پیر 200 ساله

آن سه تا دانشجو هم از بی شعوری شان بود که خودشان را بخاطر آمدن “نیکسون” به کشتن دادند. معنی “روابط رسمی دیپلماتیک” را نمی فهمیدند. معنی “انبوه قراردادهای صنعتی ایران با آمریکا” را نمی فهمیدند. اما آقای مدیر! ما آنقدر شعور علمی داریم که امروز فقط سوال “علمی” از شما بپرسیم و از دستهای شما و شرکت متبوعتان را که تا آرنج در خون است چشم بپوشیم. ما آنقدر مفهوم مترقی ِ”رقابت آزاد” را درک می کنیم که شکوه ِ غول ها (ببخشید، “بنگاه های موفقتر”) را بستاییم و مفتخر باشیم که به دانشگاهمان تشریف می آورند. و پای مفهوم غیر علمی و “تاریخ گذشته” و توهم آلود “استعمار” را وسط نکشیم…

حامیان اقتصادی صهیونیسم را بیرون بیندازید!

شاید بعضی از مسوولان سعی در جلو گیری از پخش نشریه ما داشتند یا از نشان دادن پلاکاردهای ضد صهیونیستی ما جلوگیری کردند… اما دانشجویانی هم هستند که ساکت ننشینند؛ تا مدیر بخش ایرانی “شل” به این نتیجه برسد که : ما دانشجویان مسلمان ایرانی تاکید زیادی بر مواضع سیاسی انقلاب اسلامی مان داریم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.