فرایند شناسایی شهدا با کدژنتیک

دکتر محمود تولایی در خصوص آخرین دستاوردهای حوزه ژنتیک برای شناسایی شهدا از طریق DNA در ایران گفت: این کاری است که در طول سال به طور مستمر در حال اجراست تا در این راستا مشخصات شهدا تعیین شود. پیکرهای گمنام و فاقد مشخصات به مرکز تحقیقات ژنتیکی نور می آیند و بعد از بررسی آناتومیک و پیکره نگاری، مشخصات شهید تعیین می شود.

احراز هویت پیکر شهید امینی پس از ۲۶ سال

سرهنگ ابراهیم رنگین، رئیس ستاد معراج شهدا مرکز گفت: پیکر مطهر و نورانی شهید “علی امینی” پس از 26 سال از طریق DNA شناسایی گردید.

عکس: دیدار پس از ۳۲ سال

خانواده شهید «رضا سلمانی کرد آبادی» که 6 سال پیش به عنوان شهید گمنام در دانشگاه امیرکبیر به خاک سپرده شده بود، برای اولین بار با شهید خود دیدار کردند.

ناگفته‌هایی شهید تازه شناسایی شده دانشگاه امیرکبیر از زبان همسرش

پنج شنبه که از بنیاد شهید آمدند منزلمان بهشان گفتم انتظار داشتم بعد از 32 سال بیایید بگویید همسرم زنده هست ولی فکر نمی کردم خبر شهادتش را برایم بیاورید. اما باز هم شکر خدا که شوهرم در راه اسلام شهید شده خوشحالم از اینکه سربلندمان کرده. هم در این دنیا و هم در آن دنیا سرافرازیم.

هویت یک شهید‌گمنام شناسایی شد

هویت پیکر مطهر این شهید توسط آزمایش DNA از نمونه استخوانی شهید در بانک ژنتیک شهدای گمنام و تطبیق آن با نمونه DNA خانواده، بعد از گذشت 4 سال از تدفین شهید، شناسایی شد.

بررسی ژنتیک، هویت یکی از شهدای گمنام کهف الشهدا را مشخص کرد

با اصرار مادر این شهید که چندین بار خواب فرزند شهیدش را دیده بود و از طریق آزمایش DNA هویت یکی از شهدای گمنام دفن شده در کهف‌الشهدای ولنجک تهران مشخص شد