فشار به وزارت‌اطلاعات براي شنود غيرقانوني

در چهار سال و نيم گذشته مجوزهايي كه از سوي دستگاه قضايي براي شنود حتي جماعت ضد انقلاب داخلي صادر مي شود بهبود قابل توجهي يافته است.

ادامه جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا

نکته جالب در خصوص این فعالیت های جاسوسی آن است که “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا نیز آن را تائید و بر ادامه آن اصزار دارد. رئیس جمهور آمریکا در حالیکه این کشور با انتقادات فراوانی به سبب جاسوسی از کشورهای مختلف روبرو است، بدون توجه به این انتقادات اعلام کرد که نهادهای امنیتی ایالات متحده می توانند در شرایط خاص از همه حتی رهبران کشورهای مختلف نیز جاسوسی کنند.

عکس: ترک‌ها عکس اردوغان را آتش زدند

پس از افشای مکالمه نخست وزیر ترکیه با پسرش برای مخفی کردن مقدار زیادی پول از پلیس، معترضان در 11 شهر ترکیه دست به تظاهرات زده و خواستار کناره‌گیری وی شدند. در این مکالمه که در روز دستگیری فرزند چند وزیر دولت ترکیه در ارتباط با فساد اختلاس ضبط شده بود اردوغان و پسرش بلال در خصوص پنهان کردن مبلغ یک میلیارد دلار پول نقد در چند خانه گفت‌وگو می‌کنند.

واکنش اردوغان به انتشار فایل‌های صوتی

نشریات حامی دولت ِ ینی شفق و استار روز دوشنبه گزارش دادند که افراد نزدیک به فتح الله گولن، روحانی ساکن امریکا در پلیس و دستگاه قضایی ترکیه تماس‌های تلفنی اردوغان، سیاستمداران و تاجران را به مدت سه سال شنود کرده‌اند.

اسنودن: مأموریت انجام شد

ووزلی به فاکس نیوز گفت: «من فکر می‌کنم عفو اسنودن احمقانه است. وی باید به اتهام خیانت تحت پیگرد قرار بگیرد و اگر توسط هیئت منصفه گناهکار تشخیص داده شود، باید به دار آویخته شده تا بمیرد.»

شنود‌های دولت شبه قانونی است

دادگاهی در آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد جمع‌آوری انبوه اطلاعات از طریق شنود مکالمات تلفنی از سوی دولت این کشور، اقدامی «شبه غیرقانونی» است.

لایه پنهان کشف لانه‌های جاسوسی در ایران و غرب

ذلت امروز فرانسوی‌ها محصول ذلت دولتمردانشان است و گرنه آنها صاحب انقلاب کبیرند. استیصال آلمانها نیز. دیگر اروپاییان هم از این قاعده مستثنی نیستند. اعراب و آفریقاییها و اهالی آمریکای لاتین هم در بیداری اسلامی یا انتخاب رئیس جمهوران مخالف آمریکا، پیشاپیش به استقبال «روز جهانی مبارزه با استکبار» آمده‌اند. اهالی شرق آسیا نیز هنوز ذائقه‌هایشان از تنها بمباران هسته‌ای ـ‌بی‌شرفانه‌ترین نسل‌کشی در تاریخ چند هزارساله بشرـ تلخ است.

اروپا آمریکا را تحریم می کند

مقامات آلمانی اعلام کردند آمریکا امکان دسترسی و استفاده از قانون مهمی را که به این کشور اجازه می دهد، مبادلات بانکی و پول های رد و بدل شده میان گروه های تروریستی در کشورهای اروپایی را تعقیب کند، از دست می دهد.