پیامی برای شکستن «محور تروریسم»

شهاب اسفندیاری در تحلیل نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نوشت:اینکه پیام رهبر انقلاب پیش از آنکه به رادیو و تلویزیون و مطبوعات داده شود، از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، نشان‌دهنده‌ی شناخت دقیق نسبت به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های نسل جدید فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات است.

صدا و سیما و همراهی با جنبش‌های ضد نژادپرستی

چهارشنبه شب در اقدامی جالب مستندی از شهر لیورپول از شبکه سه سیما پخش شد که بسیار حرفه ای و جذاب به سابقه و تاریخ نژاد پرستی مردم این شهر بندری مهم در انگلستان اشاره می کرد. مستندی که با بهره گیری از شهرت فوتبالی این شهر در سطح جهان و شروعی جذاب، به تدریج مفهوم اصلی که رفتارهای نژادپرستانه ی مردم شهر بود را به نمایش گذاشت.

حسین درخشان با عفو رهبری آزاد شد

حسین درخشان که به اتهام ارتباط با دول متخاصم، تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات و… دوران حبس طولانی مدت خود را در اوین سپری می کرد، شب گذشته با اعلام خبر عفو رهبری در مورد باقی مانده دوران حبس او از زندان آزاد شد.

نعل وارونه اکونومیست درباره انقلاب

امیدوارم تیم مذاکره کننده هسته ای پیام این شماره اکونومیست را اشتباه درک نکند. خواندن مطالب این شماره باید آنها را مصمم تر کند که محکم و استوار باشند، چون از شواهد پیدا است طرف مقابل می خواهد کوتاه بیاید. 

«جهانشهری‌ها» در سینما روایت

مستند «جهانشهری‌ها» ساخته شهاب اسفندیاری در دوازدهمین جلسه سینما روایت، اکران و بررسی خواهد شد.

«جهانشهری‌ها» همراه با تازه مسلمانان ونزوئلا

سری دوم مجموعه مستند «جهانشهری‌ها» در این هفته به معرفی ونزوئلا و اماکن مذهبی و فرهنگی آن می‌پردازد.

روایت زندگی مبلغ دینی در «جهانشهری‌ها»

شهاب اسفندیاری کارگردان مستند «جهانشهری‌ها» با اشاره به پخش سری دوم این مجموعه از 11 شهریور ماه، عنوان کرد مراسم رونمایی از سری جدید مستند در برنامه «سینما روایت» در مرکز فرهنگی اسوه برگزار خواهد شد.

پخش سری دوم «جهانشهری ها»

سری دوم مجموعه مستند «جهانشهری‌ها» به نویسندگی و کارگردانی شهاب اسفندیاری و تهیه کنندگی میثم حلاجان در 25 قسمت 25 دقیقه تولید شده است.

جهان‌شهری‌ها برای آذری‌ها

«جهانشهری‌ها» به کارگردانی شهاب اسفندیاری و تهیه‌کنندگی میثم حلاجان به معرفی مسلمانانی می‌پردازد که هویت‌های فرهنگی و ملی متکثر و گاه ترکیبی دارند و در نقاط مختلف جهان زندگی کرده‌اند، اما همچنان هویت اسلامی بارزی داشته و در جامعه پیرامون خود، مسلمانان اثرگذار و فعالی هستند.

لیورپول یک خط شکنی خوب درباره تجارت برده

کار دکتر اسفندیاری مثل کار پیشین با موضوعی بدیع و جسارت و خط شکنی و پرداخت خوب به همراه بود. خوب است اسفندیاری همپای بحث های نظری در مورد جهانی شدن و مطالعات فرهنگی باز به آفرینش کارهایی بدیع از این دست به ویژه نحوه اعمال سلطه جهان غرب و رشد ظالمانه سرمایه داری ادامه دهد