همه می‌توانند شهید شوند/ هرکدام از زخم‌های جانبازی‌ام نشانه‌ است

«حبیب عبداللهی» جانباز ۲۸ ساله ای است که در درگیری های جنوب حلب مجروح شد تا نشان پر افتخار جانبازی را بر بدنش داشته باشد. روز جانباز بهانه ای شد تا با این جانباز نسل سومی گفتگو کنیم.

تشییع کم‌نظیر شهید همدانی جلوه‌ای از پاداش الهی در قبال اخلاص او بود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اخلاص و مجاهدت سردار شهید همدانی در میدان‌های خطر، رقم خوردن این سرنوشت شوق‌انگیز را آرزوی دیرینه‌ی مجاهدان راه حق خواندند و گفتند: خداوند باب شهادت را برای بندگان خالص خود باز گذاشته و حیف است که مرگ مجاهدان و اسوه‌هایی نظیر شهید همدانی، در راهی غیر از راه شهادت رقم بخورد.

چرا به سردار همدانی “ابو وهب” می‌گفتند؟ + تصاویر

در این گزارش به علت نامگذاری “سردار همدانی” به نام “ابووهب” می‌پردازیم.

شهادت یک طلبه بسیجی در اصفهان

رضا صادقی جوان بسیجی، طلبه و فعال فرهنگی در اردوی فرهنگی تربیتی بسیج در منطقه سامان برای نجات دو تن از نوجوانی که مسئولیت تربیت آنها را بر عهده داشت و اسیر آب شده بودند به رود خانه مواج زد و بعد از نجات آن دو اسیر گرداب شد و به درجه والای شهادت نائل آمد.

دلیلی بر شهادت امام صدر وجود ندارد

عادل عون مسئول دفتر جنبش اَمَل در تهران گفت: امام خمینی زیر نامه‌ای به چمران می‌نویسد که امام موسی صدر بهترین کسی است که برای شیعه کار می‌کند.

آقایان فرمانده! یک لحظه اینجا را نگاه کنید

یک فعال شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصویری از فرماندهان جنگ که چهره‌هایی چون شهیدان همت، خرازی، باکری، باقری، کاظمی و … در آن دیده می‌شود، روایتی داستانی برای لحظه ثبت این تصویر نوشته است.

وقف باب مغازه برای روایتگری دفاع مقدس

علیرضا دلبریان راوی دفاع مقدس بخش مهمی از دارایی خود را وقف روایت دفاع مقدس و ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت کرد.

پیام آیت الله جوادی آملی به یادواره شهدای دروازه ری قم

آیت الله جوادی گفت: کسانی که شربت شهادت می‌نوشند مجاهد در راه دین‌ اند همانطوری که در دنیا نامشان در کنار نام انبیاست در آخرت مقامشان هم بعد از مقام انبیا و اولیا در «تِلو» بزرگان دین منزلت دارد.

شهید صحافی: زندگی آزمایش‌های فراوانی دارد

در وصیت‌نامه شهید عطا‌ءالله صحافی آمده است: زندگی آزمایش‌های فراوانی دارد، سعی کنید از آنها سربلند بیرون آیید.

محل دقیق شهادت حضرت علی کجا بود؟

در رابطه با مکان دقیق ضربت خوردن امام علی علیه السلام هر چند برخی منابع بدون اشاره به مکان این جنایت، فقط به ضربت ابن‌ملجم بر فرق مبارک حضرت اشاره کرده‌اند، ولی برخی منابع هم محراب مسجد را محل ضربت خوردن امیرالمؤمنین علیه السلام معرفی کرده‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.