صنعت هسته‌ای جای افراد بیکار پولدار و مجرد است!

مصطفی به این اعتقاد داشت که ظهر عاشورا هنوز غروب نشده حواستان باشد بچه‏‌ها ظهر عاشورا هنوز در ظهر عاشوراست. حواستان باشد در کدام صف ایستادید. آقا مجتبی‏ تهرانی خدا رحمتشان کند یک جمله‌‏ای می‏‌گوید. می‏گوید سر فرزند پیغمبر خدا به نیزه شد. شما چه در محراب عبادت باشید چه در صف دشمن هر دو ‏اش یکی است. در این پازل است، در این جنگ است، نقش خودش را پیدا کرده و می‏بینید. دیگر کم نمی‏‌آورد.

سعید جلیلی؛ دیپلماتی که کم‌ حرف‌ می‌زند اما قاطعانه و انقلابی

ابتکارات دکتر جلیلی بسیار زیاد است. در بیشتر موراد هنگام مصاحبه عکس شهدای هسته‌ای را در کنار خود قرار می‌دهد. می‌گویند سعید جلیلی کم حرف می‌زند و کم موضع می‌گیرد. اما اگر موضع بگیرد قاطعانه و انقلابی خواهد بود.

آیا کشتن دانشمندان هسته‌ای ایران مصداق تروریسم است؟

ترور دانشمندان هسته‌­ای ایران به وسیله وسایل انفجاری نه تنها مشمول کنوانسیون بمب‌گذاری تروریستی بوده و بنا به تعریف این کنوانسیون اقداماتی تروریستی قلمداد می‌شوند بلکه با شرایط دکترین موسوم به قتل هدفمند نیز همخوانی ندارند. بدیهی است که این اقدامات در فرض انتساب به رژیم صهیونیستی ویا ایالات متحده ناقض تعهدات قراردادی آن‌ها و حتی تخطی از دکترین ساخته و پرداخته آن‌ها خواهد بود.

مصطفی قهرمان مهار استاکسنت بود

مصطفی به نوعی قهرمان مهار استاکس نت بود. او به دنبال هزینه از انقلاب برای خودش نبود بلکه دنبال هزینه برای انقلاب بود. در طول این هفت سال با تلاش فراوان خود، مجاهدتی مستمر داشت. ریسک‎پذیر و تحول‎گرا بود و تحول‎خواهی در روحیه‎اش موج می‎زد. می‎توان گفت بخش اعظم تحولات صنعت هسته‎ای از سال 88، مدیون تلاش ایشان بود و تا آخر هم دنبال کرد.

نگاهی به زندگی علمی شهید دکتر علیمحمدی

دکتر مسعود علیمحمدی که نخستین دانش آموخته دکتری فیزیک داخل کشور به شمار می رود تا زمان شهادت بیش از 80 مقاله در معتبرترین مجلات علمی جهان به چاپ رسانده و در سال 86 در بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی حائز رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی شده بود.

مستند شهدای ترور در جشنواره فیلم مقاومت

به گزارش سایت سینمای پایه به نقل از خبرگزاری فارس:  فیلم با موضوع شهدای ترور با حمایت جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و دفاع مقدس تولید شد. این فیلم‌ها در بخشی جداگانه با عنوان جلوه‌گاه نور ویژه شهدای ترور به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و توسط سینماگران کشور ساخته شده است. بنابراین گزارش، […]

چرا شهید احمدی‌روشن در چیذر به خاک سپرده شد؟

شبِ قبل از شهادتش، تلویزیون داشت برنامه‌ای از چیذر نشون می‌داد، مصطفی تا حالا چیذر نرفته بود و چندباری از من پرسیده بود، گلزار شهدای چیذر کجا میشه؟ تصویر تلویزیون روی گلزار که رفت به مصطفی گفتم ببین چقدر اینجا قشنگه، بیا یه روز باهم بریم، مصطفی گفت باشه پنج شنبه میریم، مصطفی چهارشنبه شهید شد و پنج‌شنبه در چیذر دفن شد.

بررسي كارنامه علمی ايران در ویژه‌نامه دانشجویی «ریان»

ویژه‌نامه نشریه دانشجویی «ريان» با عنوان «بررسی کارنامه علمی جمهوری اسلامی ایران» به همت گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر شد.

«همایش بزرگ فتح‌الفتوح جنگ تحميلي» برگزار مي‌شود

این همايش با حضور مردم و به ويژه خانواده‌های معظم شهداء و با هدف گرامی‌داشت حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر و تجلیل از شهدای شاخص عرصه علم و فناوری به ويژه شهدای هسته‌ای برگزار خواهد شد.