از «یتیم خانه ایران» تا «اشنوگل»/ از خودمان گلایه دارم!

اگر فقط نیمی از آن جمعیت میلیونی که در تهران برای تشییع شهدای غواص آمده بودند و یا برای تشییع شهید حججی و یا برای راهپیمایی …. سالنهای سینما را هم ادامه همان بروز و ظهور می دانستند و ادامه همان قول و قراری که با شهدا کرده اند که «راهتان را ادامه خواهیم داد ….» اکنون راه شهدا در عرصه فرهنگ و هنر اینقدر خالی نمی ماند.

کمدین خندوانه شهید می شود!

امیر کربلایی زاده، یکی از کمدین های برنامه خندوانه در یک فیلم کوتاه با موضوع شهدای غواص بازی می کند.

عکس: تمبر شهدای غواص

تمبر شهدای غواص همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی می شود.

جنگ تن به تن غواصان با نیروهای عراقی

نوجوان غواصی برای بقیه تعریف می‌کرد: «داخل جزیره ام‌الرصاص که شدیم، دشمن آمادگی کامل برای درگیری با ما داشت. افراد قوی هیکل دشمن دنبال ما می‌کردند. حتی جایی رسیدیم که دیدم یکی از آنها روی غواصی افتاده بود و می‌خواست چشم‌هایش را …»

عکس: پوستر بی‌نظیر از شهدای غواص

جریان تشییع و تدفین شهدای غواص دست بسته یک اتفاق بی‌نظیر در کشور بود؛ اتفاقی که رهبر انقلاب آن را «یکی از به یاد ماندنی‌ترین حوادث انقلاب» خواندند. هنرمندان نیز هریک سهم خود را در فراگیر شدن این پویش مردمی پرداختند.

حال و هوای 25 آبان 61 در اصفهان تکرار شد

استاندار اصفهان گفت: حال و هوای 25 آبان 61 در تشییع شهدای غواص در اصفهان برقرار شد و مردم با همه سلایق سیاسی و اعتقادی آمدند و اصلا تفکیکی در این زمینه وجود نداشت و یک انسجام و همدلی و همزبانی به برکت خون این شهدا در اصفهان به وجود آمد.

تشییع پیکر یک شهید غواص در زواره

مردم شهر زواره روز چهارشنبه با یکی از شهدای غواص تازه تفحص شده تجدید میثاق می‌کنند.

تشییع 13 شهید در مشهد

نماینده کمیته جست‌وجو مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در استان خراسان رضوی گفت: همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق علیه السلام، 13 شهید در بخش‌هایی از این استان تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.

حکایت غواصان شهید ام‌الرصاص

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران درباره نحوه شهادت غواصان مازندرانی توضیحاتی ارائه داد.

بزرگترین هیئت اصفهانی‌ها در استقبال از شهدا

در آستانه ی ایام شهادت امام صادق (ع) و مراسم تشییع شهدای غواص در اصفهان، بزرگترین هیئت مشترک به همت جمعی از مراکز فرهنگی شهر به صورت خودجوش مراسم یادبوداستقبال از شهدای غواص را برگزار می کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.