جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

2 اصل اساسی معماری سنتی و اصیل ایرانی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هر چند امروز گرفتار بلندمرتبه سازی شده‌ایم اما بهتر است فراموش نکنیم در معماری سنتی و اصیل ایرانی دو اصل اساسی ‘احترام به طبیعت’ و ‘حداقل مصرف انرژی’ وجود داشت که خود مبنا و الگویی برای معماری و شهرسازی در سراسر دنیا شده بود.

ارزیابی مجدد شاخص‌ بافت‌های فرسوده

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در مورد ارزیابی مجدد شاخص‌های بافت‌های فرسوده به معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ابلاغ شد.

نقش ایران در عراق پررنگ‌تر از ائتلاف بین‌المللی

وزیر امور شهرسازی‌های عراق با اشاره به اینکه نقشه ائتلاف بین المللی برای کم کردن نقش ایران در عراق ناکام مانده گفت: حمایت کشورهای عربی از دولت بغداد به سطح حمایت‌های ایران نمی‌رسد.

بوستان مادر تهاتر نشده است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه بوستان مادر تهاتر نشده است گفت: رقم فروش این پروژه در اداره املاک شهرداری موجود و پرونده این موضوع برای همیشه بسته شده است.

مسکن مهر قتلگاه محرومان است

رئیس پژوهشگاه زلزله شناسی با اشاره به اینکه ساخت و ساز درکشور نیازمند نگرشی جامع و یکپارچه است گفت: طرح مسکن مهر نمونه بارز وشاخص عدم نگاه یکپارچه به حوزه ساخت وساز است که می تواند به قتلگاه محرومان تبدیل شود.

گلایه عضو شورای شهر از قوه قضاییه

عضو شورای شهر تهران با اشاره به صادر شدن رأی مبنی بر قلع و قمع درختان گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حفظ باغات، صادر شدن اینگونه رأی‌ها جای تعجب دارد.

وسایل حمل و نقل آینده را ببینید

با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل حمل و نقل نیز دستخوش تغییرات شگرفی از جمله شکل ظاهری و میزان سرعت و شتاب خواهند شد. اما وسایل حمل و نقل آینده چه ظاهری دارند.

جزئیات ضوابط نمای ساختمان در پایتخت

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات لایحه ضوابط نمای ساختمان گفت: به زودی این لایحه نهایی و برای اجرا به شهرداری های مناطق 22 گانه تهران ابلاغ می شود.

خارجی‌ها در ایران راه‌آهن می‌سازند

شورای اقتصاد در جلسه هفته گذشته خود با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی موافقت کرد تا فاینانس، سرنوشت چند پروژه بزرگ راه‌آهن ایرن را مشخص کند.

دفن اموات در مکانهای جدیدی در پایتخت

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه در خصوص آخرین وضعیت آرامستان‌ها گفت: بیش از 100 بقعه متبرکه شناسایی شده که قرار است در این مکان‌ها جانمایی‌هایی برای دفن متوفیان صورت گیرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.