هم هشدار کم‌آبی، هم مجوز برج‌‌سازی

کاری که انجام شده این است که مدیریت آب به سوی منافع شهریان هدایت شده است. با سیاست‌هایی که در سدسازی وجود داشته حقابه بسیاری از جوامع بومی گرفته‌ شده و آب‌ها به شهرها هدایت شده و در آنجا هم بدون این که مدیریت صحیحی از نظر مصرف وجود داشته باشد آب در حال هدر رفتن است.

زندگی روی سقف خانه دیگران قاعده دارد

وقتی سبک زندگی تغییر می‌کند، قاعده زندگی هم باید تغییر کند، همانطور که وقتی خانه‌ها از حالت افقی به شکل عمودی در آمدند، قوانین هم بجای حرکت در عرض، در عمق حرکت می‌کند.

دخل و خرج روستایی و شهری در سال 91

دخل یا درآمد خانوارهای شهری در سال ۹۱ مبلغ ۱۶ میلیون و ۷۲۴ هزار تومان و خرج یا هزینه آنان مبلغ ۱۶ میلیون و ۴۲۸ هزار تومان بوده است، لذا دخل شهری ها قدری بیش تر از خرج شان بوده است.

هشدار درباره قحطی آب در كشور

وقتي شهرها گسترش پيدا كرد مشكل تامين آب آنها به وجود آمد. بعد شروع كردند از استان هاي آبخيز به مناطق ديگر آب دادن و نتيجه‌اش اين شده كه در خوزستان آب را برگردانديم به سمت اصفهان. اما آيا اين كار منطقي بود؟

هر خانوار شهری یک میلیون هزینه مسکن دارد

هزینه‌ی خانوارها در پایان سال 91 نشان می‌دهد که هزینه‌ی مسکن بیشترین سهم را در هزینه‌های آنها داشته است، به‌طوری که تا پایان این سال سهم مسکن 33 درصد از کل هزینه‌های خانوارهای شهری و حدود 20 درصد در مناطق روستایی را پوشش داده است