صحبت های طوفانی زرشناس در برنامه ثریا

مدیران اشرافی امروز هم برای حل مشکلات آدرس غلط می دهند؛ مشکل دقیقا خودشان هستند

سینمای بدون اخلاق و انسانیت

شهریار زرشناس: سینمایی که تعهد روشن عدالت‌طلبانه، انقلابی و حق‌طلبانه نداشته باشد، اخلاقی انسانی نیست.

کلیپ/ دولتی که وزرایش میلیاردر هستند، نمی‌تواند دغدغه بی‌عدالتی و گرسنگی داشته باشد.

دشمنان عدالت از زبان استاد زرشناس؛ استکبار جهانی، اشرافیت نوظهور داخلی!

کلیپ/ شهریار زرشناس:خاص سازی به جای خصوصی سازی

از سال۶۸ کارخانه ها و سرمایه های دولتی و ملی را گرفتند،‌آنها را به ورشکستی کشاندند تجهیزات و زمین اش را فروختند و پولش را در بازار ارز و طلا ریختند

برای مقابله با سبک‌زندگی غربی نیازمند کار تئوریک هستیم

زرشناس با اشاره به بحث غربزدگی در دنیای مدرن به ویژه از سوی کشورهای جهان سوم و درحال توسعه گفت: سردرگمی برای ما نتیجه‌ای مقابل غرب زدگی فراهم نمی‌کند باید بتوانیم تفکر کنیم و راه صحیح در پیش بگیریم یک بار غفلت ما را دچار چالش‌های بسیاری کرده و بنابراین از این پس باید آگاه باشیم و منظومه فکری خوبی طراحی کنیم.

تهاجم فرهنگی خطرناکی با تزریق مالی وسیع در حال وقوع است

یکی از مسئولین دولت کارگزاران آن زمان می‌گفت به حق پنج تن که ما روزی مالزی شویم این یعنی رؤیای آنها این است، این جریان وقتی پر و بال و میدان تحرک پیدا می‌کنند با سیاست‌های فرهنگی‌ خود برای خط همسو با نظام جهانی بستر حرکت ایجاد می‌کند و وقتی ساخت اقتصادی را عوض می‌کند این پیام را به نظام جهانی می‌دهد که زمینه آماده است تا یک جریان اصلاح طلب داخل کشور پدید آید پررنگ‌تر از آن چیزی که شوروی 1977 و چین 1972 بود.

سازش با «کدخدا» یعنی ختم انقلاب

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن انتقاد از تلاش برخی برای حذف آمریکاستیزی گفت: شاه راه سازش با «کدخدا» را بهتر بلد بود؛ چرا اصلا انقلاب کردیم؟

بیماری به نام روشنفکری

عقل مدرنی که اومانیست‌ها به آن تکیه می‌کنند اساساً عقلی است که ذیل نفسانیت و حیوانیت بشر قرار می‌گیرد و اصلاً تجسم آنهاست. «دیوید هیوم» فیلسوف انگلیسی صراحتاً می‌گوید: «عقل ذیل شهوات و نفسانیات است.»

فیلم: «طعمه‌ای برای چپاول» پس از توافق

«دونقطه» در قالب مقاله‌ای تصویری در گفت‌وگو با کارشناسان مختلف به بیان نقطه نظرات ایشان پیرامون مسئله توافق هسته‌ای می پردازد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.