پرسش از فقدان جامعه‌­شناسی جبهه مقاومت

این یادداشت فارغ از بروز واکنش های رسانه ها یا سلبریتی ها، بر چرایی عدم واکنش ها در سطح علوم اجتماعی متمرکز است. مسئله این جاست که چرا کنش متمایز و حدوداً هفت ساله ی صدها شهید حججی آن چنان که باید، به ویژه از جانب اهالی علوم اجتماعی روایت نمی شود؟

ماجراي تكان‌دهنده نبش قبر يك شهيد و جناره تر و تازه

راوی سیره شهدای قم گفت: پیرمرد مشغول کندن خاک‌ها شد، بعد از مدتی از گودال بیرون آمد و فریاد زد: اینجا بوی بهشت می‌دهد، بگذارید که صحن بوی بهشت بگیرد، به ذات مقدس خدا قسم می‌خورم که گویا این جوان را صبح امروز دفن کرده‌اند.

فهرست اصلاح‌شده اسامی ۲۳۹ شهدای ایرانی فاجعه منا

آقای قادر احمدزاده از کاروان 12012 که پیشتر نام وی در لیست جان باختگان حادثه منا اعلام شده بود، در حال حاضر در کاروان خود حضور دارد همچنین نام مرحوم ابراهیم مولوی از کاروان 17273 به لیست جان باختگان حادثه منا اضافه شد.

اسامی شهدا، مصدومین و مفقودین فاجعه منا

تعداد فوت شدگان اين حادثه تاكنون 155 نفر وتعداد مجروحان نيز 103 نفراعلام شده است كه ده نفر از آنها از مراكز درماني مرخص شدند و بقيه درمراكز درماني سعودي و مركز پزشكي درحال درمان هستند. ليست جديد مفقودان ايراني حادثه مني نيز شامل اسامي 321 زائراست.

شمار شهدای ایرانی فاجعه منا به ۱۵۵ رسید + اسامی

تعداد شهدای ایرانی فاجعه مکه به ۱۵۵ تن رسید. بنا به موافقت رهبر عزیز انقلاب این شهدا در گلزارهای شهدا دفن خواهند شد. شمار مجروحان ایرانی این فاجعه نیز به 103 نفر افزایش یافته است. همچنین شمار مفقودان ایرانی فاجعه منا 321 نفر است.

گذشت زمان نخواهد توانست جلوه نام و یاد شهیدان را کم فروغ سازد

گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست-انشاالله- جلوه ی نام و یاد شهیدان عزیز را کم فروغ سازد. شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی، مظهر حیات و بقاء و حضور و درخشندگی است؛ و این مائیم که باید با ارتباط و اتصال به این مفهوم بلند و ماندگار، برای خود و جامعه و کشور خود، بلندی و ماندگاری به دست آوریم. نامگذاری یک روز از هفته ی دفاع مقدس به این نامِ مبارک، ادای وظیفه ای در این راه است.

پیکر پاک جانباز ۷۰ درصدی در کرج تشییع شد

مراسم تشییع پیکر پاک جانباز ۷۰ درصد و قطع نخاعی «شهید عباس الطافی» صبح امروز با حضور فرمانده سپاه و مردم شهید پرور البرز برگزار شد.

سوختند اما پیشانی‌بند «یا‌ زهرا» نسوخت

۲ برادر دانشجو و قاری قرآن بودند که با آغاز جنگ دنیا را رها کردند و به جبهه رفتند، در منطقه در کنار نبرد به پوشش تصویری عملیات‌ها مشغول بودند که در فتح‌المبین به شهادت رسیدند، شاهدان می‌گفتند: این شهدا در آتش سوختند اما پیشانی‌بند یا زهرای آنها سالم مانده بود.

شبی که شهید رجایی را نبش قبر کردند‎

وقتی پیکر اینها را می‌‌‌خواستیم تشییع کنیم یک آدم آرسن لوپن و قالتاقی آنجا بود که آمده بود در معراج‌الشهداء و گفته بود یک تابوت برای شهید کشمیری بدهید. گفته بودند کشمیری که آنجا نبود. گفت نه جنازه او در بیمارستان است. بچه‌‌‌ها تابوت ندادند. گفتند نه! جنازه را باید اینجا بیاورید. بعد این فرد که از هم‌دستان منافقین بود رفته بود تابوتی را از بهشت زهرا گرفته بود.

پیکر روحانی شهید شناسایی شد+ عکس

مسئول روابط عمومی معراج شهدا گفت: پیکر مطهر و نورانی شهید «حجت‌الاسلام محمدحسین مختاری حسن آبادی» بعد از ۳۲ سال از طریق DNA شناسایی شد ‌

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.