حماسه آفرینی احمد کاظمی در «مثل من و تو»

آنقدر نخوابیده بود که موقع راه رفتن تلوتلو می‌خورد. طاقت ایستادن نداشت. با این حال، نمی‌توانست دست روی دست بگذارد. رفت سراغ بچه‌های زرهی و مهندسی. چند راننده‌ لودر و بلدوزر انتخاب کرد. گفت کسانی را می‌خواهد که داوطلب شهادت باشند.

ما سر اسلام دعوا داریم

سعید به بابا گفت: ببین، این جور آدم‌ها شهید می‌شوندها! تو می‌خواهی با این قیافه ی به هم ریخته و نامرتب شهید هم بشوی!!

متن وصیت‌نامه شهید عرفه سردار احمد کاظمی

راستی چه بگویم، سینه‌ام از دوری دوستان سفر کرده از درد دیگر تحمل ندارد. خداوندا تو کمک کن. چه کنم فقط و فقط به امید و لطف حضرت تو امیدوار هستم. خداوندا خود می‌دانم بد بودم و چه کردم که از کاروان دوستان شهیدم عقب مانده‌ام و دوران سخت را باید تحمل کنم. ای خدای کریم، ای خدای عزیز و ای رحیم و کریم، تو کمک کن به جمع دوستان شهیدم بپیوندم.

بازخوانی: متن کامل نامه فرماندهان سپاه به خاتمی

آیا حرمت‌شکنی و توهین به مبانی این نظام، تاسف و پیگیری ندارد؟ آیا حریم ولایت فقیه کمتر از کوی دانشگاه است؟ آیا حریم امام، آن انسان کم‌نظیر، کمتر از جسارت به یک دانشجو است؟ آیا چند روز امنیت کشور را دچار اخلال کردن و به هر مؤمن و متدین حمله کردن و آتش زدن فاجعه نیست؟ آیا زیر سئوال بردن جمهوری اسلامی، این یادگار ده‌ها هزار شهید و شعار علیه آن دادن فاجعه نیست؟

غمی که در چهره حاج حسن وجود داشت

حاج حسن واقعا بعد از شهادت شهید کاظمی برای من تکیه گاه بود، من همیشه در حاج حسن افسوسی در مورد شهید کاظمی می دیدم چون این دو مثل دو کبوتر عاشق همیشه با هم بودند.

هنوز هم صدای احمد کاظمی در گوشم هست

روایت داستانی شهید احمد کاظمی از مجموعه کتاب‌های سرداران ملی ایران از زمان هخامنشیان تا امروز است که هر مجلد آن از سوی انتشارات امیرکبیر به یک نویسنده سپرده شده است.

تصاویر: سرداری که آرزوی شهادت در دلش شعله می‌كشيد

اين فرمانده شجاع و متدين و غيور از يادگارهای ارزشمند دوران دفاع مقدس و در شمار برجستگان آن حماسه بی‌نظير بود. تدبير و قدرت فرماندهی او در طول جنگ هشت ساله كارهای بزرگی انجام داده و او بارها تا مرز شهادت پيش رفته بود.

شهید کاظمی را چطور خنداند؟

در ابتدا اصلاً قرار نبود صندلی داغ لایت و سرگرم‌کننده باشد. ما وقتی که پیش از ساخت صندلی داغ را تعریف کردیم، هدفمان این بود که مسوولان کشور به این برنامه بیایند و پاسخگو باشند

همسران سرداران دفاع مقدس: همواره از ولايت‌فقيه و رهبری دفاع خواهيم كرد

همسران سرداران شهيد و فرماندهان برجسته دفاع مقدس در پي برگزاري نشستي با اشاره به پايبندي شهدا به ولايت فقيه تاكيد كردند: ادامه راه شهيدانمان را در پيروي در تمام امور از رهبري معظم انقلاب اسلامي مي‌دانيم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.